» »

Як придбати автомобіль в кредитЯк купити авто в кредит. Питання про придбання автомобіля на умовах довгострокового або короткострокового кредитування є дуже актуальним для російських автолюбителів. Основна умова для взяття кредиту на покупку машини - це наявність рівня доходу, що дозволяє повернути отриманий кредит.

Як придбати автомобіль в кредит

Щоб взяти стандартний автокредит для придбання нового авто імпортного або вітчизняного виробництва, вам (як позичальнику) буде потрібно надати банку пакет документів: - довідку про доходи; - копію трудової книжки, завірену роботодавцем; - копію водійських прав; - копії паспортів позичальника та його чоловіка або подружжя, якщо такі є; - анкету; - заявку на отримання автокредиту.

Цей стандартний пакет документів на розсуд банку-кредитора може бути розширений. Наприклад, банку можуть знадобитися додаткові документи: копії свідоцтва про народження дітей, про укладення чи розірвання шлюбу, документів, які підтверджують ваше право власності на нерухомість і т.д.

Після того, як банк-кредитор отримав пакет документів від позичальника, він відправляє їх в свою службу безпеки на перевірку. Потім банк приймає рішення про надання (або не надання) кредиту. У разі, якщо отримано позитивну відповідь, оформляються необхідні для автокредиту документи. Позичальник укладає договір з усіма зацікавленими сторонами: банком-кредитором, позичальником, страховою компанією і автоділером.

При покупці авто в кредит розмір процентної ставки не фіксований, він залежить від різних факторів (розміру початкового внеску, терміну кредитування, виду валюти кредиту). Для орієнтиру, середній розмір процентної ставки за кредитом, наданим на строк до трьох років в рублях, може становити 12-19%, залежно від розміру первинного платежу.

Чим менше розмір початкового внеску, тим вище буде відсоткова ставка по кредиту. Також вона буде збільшуватися в тому випадку, якщо вам буде надано кредит строком до п'яти років. Якщо кредит надається в іноземній валюті, то річна відсоткова ставка не буде залежати від терміну погашення кредиту і становитиме в середньому 9-12%.

Однією з програм автокредитування є експрес-кредит, який видається безпосередньо в день подачі заявки на отримання кредиту в банк і звернення в автосалон. У цьому випадку платоспроможність і доходи позичальника банк не цікавлять. Однак за оперативність і прозорість отримання кредиту позичальникові доведеться платити підвищену процентну ставку, розміром 13-50% у валюті, який залежить також від розміру початкового внеску. Крім того, у експрес-кредиту обмежений термін його погашення, що складає не більше трьох років.

Автокредит на уживане авто також має деякі особливості. Наприклад, розмір процентної ставки по ньому може бути на 2% вище, ніж у стандартного автокредиту. Також розмір початкового внеску не може становити менше 20% від вартості автомобіля, який зазвичай оцінюють представники банку.

Якщо ви купуєте стару машину в кредит, приділіть особливу увагу її віком. Даний кредит надається тільки на авто не старше 10 років, при цьому його перший продавець повинен бути офіційним автоділером, який знаходиться на території Росії. Купувати машину вам доведеться через автосалон кредитора. Такий вид кредиту видається на термін 3-5 років.

Останнім часом з'явилися нові схеми покупки авто в кредит через автосалон - Buy-Back і trade-in. Кредитний продукт trade-in підходить лише тим позичальникам, які вже мають автомобіль, але він з якихось причин їх уже не влаштовує. Цю машину позичальник повинен віддати в якості початкового внеску.

За схемою кредитування Buy-Back позичальник купує машину в автосалоні, який є партнером банку-кредитора, сплативши 15-50% її вартості. Протягом усього терміну дії кредиту позичальник погашає лише частина позики. Так можна знизити розмір щомісячного платежу.

По закінченні погашення кредиту ви можете знову переоформити його або взяти новий автомобіль, а цей повернути автосалону. Всі сплачені грошові внески за попереднім кредитом в підуть під взаємозалік по новому кредиту, крім заборгованості, що залишилася. Однак даний вид кредитування поки не дуже поширений на території Росії.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: