» »

Як продати автомобіль в заставіПродати автомобіль, який знаходиться в заставі у кредитній організації - завдання досить важка, оскільки в ГИБДД, де машина перебуває на обліку, може знаходиться заява банку, що забороняє переоформляти її на іншу особу або знімати даний автомобіль з обліку до тих пір, поки не будуть виконані зобов'язання. Тим не менш, існує кілька способів, що дозволяють обійти ці заборони.
Як продати автомобіль в заставі

Якщо ваш договір з банком, в якому ви брали кредит на автомобіль, прямо не забороняє його продавати, вам потрібно домовитися з покупцем про те, що машину ви продаєте «за дорученням». Іншими словами складіть доручення на управління та продаж автомобіля на покупця, він дає гроші за машину, і ви за кредит розплачуєтеся з банком. У такому випадку хоч ви і залишаєтеся формально власником автомобіля, але покупець має право самостійно продати автомобіль без вас. Тобто переоформити його на третю особу або зняти з обліку дану машину.

Зверніться у відділення банку, де брали позику на автомобіль, із заявою про те, що хочете продати машину. Надайте також договір купівлі-продажу транспортного засобу, оформлений в ГИБДД або у нотаріуса. Звичайно ж, складання договору у останнього вимагає додаткових грошових витрат з оплати держмита, але це надасть додаткову гарантію як вам, так і покупцеві. Далі покупець погашає позику на автомобіль, взяту вами у кредитної організації, а банк відправляє в ГИБДД лист про зняття заборони відчуження транспортного засобу. І разом з покупцем ви звертаєтеся вже в інспекцію, де машина знімається з обліку та переоформлюється вже на нового власника. При такому методі продажу всі сторони: і ви, і покупець, юридично захищені.

За погодженням з кредитною організацією поміняйте предмет застави, тобто надайте їй альтернативний заставу, наприклад, нерухомість, що знаходиться у вас у власності. Таким чином, в якості забезпечення зобов'язань виступатиме вже не машина, яку ви хочете продати, а квартира, на яку тепер буде накладено заборону. У підсумку ви будете мати всі законні підстави переоформити автомобіль на покупця в ГИБДД. Після укладення договору купівлі-продажу або дарування та отримання гроші за транспортний засіб, ви погашаєте позику, взяту у банку, і ваша нерухомість знову вільна. При цьому методі продажу також всі беруть участь в угоді сторони юридично захищені, але такий спосіб вимагає додаткових грошових витрат з переоформлення заміни застави. Чи хочете ви нести додаткові витрати - вирішувати вам.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: