» »

У чому відмінність каско і осагоКожен автовласник повинен знати, що покупка автомобіля вимагає оформлення різних документів. При цьому обов'язково оформлення страхових полісів, найпопулярнішими серед яких є КАСКО і ОСАГО.

У чому відмінність каско і осаго

Що таке КАСКО і ОСАГО

КАСКО являє собою страхування автомобільного транспорту від будь-якої форми збитку, навіть від викрадення. При цьому, у разі дорожньо-транспортної пригоди (аварії), навіть якщо буде визнаний винуватцем - водій, який оформив поліс КАСКО, то він зможе за допомогою даної послуги страхування покрити всі витрати на відновлення, ремонт власного автомобіля.КАСКО є добровільним видом страхування.

У свою чергу, ОСАГО являє собою обов'язкове автострахування водіїв. У цьому випадку, наприклад, при виникненні ДТП на дорозі, винному водієві по ОСАГО не призначається ніякої виплати, але зате іншому - потерпілому автолюбителю ОСАГО відшкодує всі витрати на ремонт машини. При цьому, ремонт власного автомобіля винуватець буде повинен сплатити самостоятельно.ОСАГО покриває збитки третім особам.

Відмінності ОСАГО від КАСКО

Особливостями страхування між КАСКО і ОСАЦВ є список різних страхових випадків. Поліс КАСКО страхує свого власника від таких випадків: пожежі, угону, заподіяння шкоди машині третіми особами, від будь-якого ДТП, від впливу різних природних явищ, наприклад від падіння бурульок, потопу, граду. У будь-якому з вищевказаних страхових випадку виплата буде відшкодована в повному розмірі, визначеної у договорі страхування. При цьому, можливо включити й інші деякі послуги в договір страхування КАСКО, наприклад: евакуацію автомобіля з місця ДТП, допомогу в правильному складанні документів при виникненні аварійного випадку на дорозі, виїзд аварійного інспектора і багато іншого.

У свою чергу, страхування ОСАГО захищає майнові інтереси тільки третіх осіб. Це необхідно у випадках заподіяння шкоди з вини автовласника в якійсь дорожній ситуації одного боку, для відшкодування збитку другій стороні. При цьому є обмеження на певний ліміт виплат, відповідно до суми - скільки вказано в полісі.

У зв'язку з вищевказаними характеристиками страхування автомобілів, можна сміливо стверджувати, що більш ефективним є КАСКО, але обов'язковою ОСАЦВ.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: