» »

До якого віку потрібно автокріслоВикористання спеціальних утримуючих пристроїв для дітей при перевезенні в автомобілі - обов'язкове правило, встановлене ГИБДД. З метою забезпечення найбільшої безпеки дитячі автокрісла слід вибирати відповідно з віком і вагою дитини.

До якого віку потрібно автокрісло

Згідно із законодавством, перевозити дитину в автокріслі потрібно з народження до досягнення нею маси тіла 36 кг. Зазвичай таку вагу відповідає віку 11-12 років. Для кожної вікової групи існує спеціальна категорія автокрісел.

Категорія 0 і 0 + розрахована на перевезення дітей від народження до року. Такі автокрісла більше нагадують прогулянкову люльку, оснащену додатковими ременями безпеки. Крісло групи 0 встановлюється перпендикулярно ходу руху автомобіля, а в кріслі групи 0 + дитина розташовується спиною по ходу руху. Це обумовлено необхідністю зниження навантаження на не до кінця сформований шийний відділ хребта малюка.

Крісло категорії 1 дозволяє перевозити дітей від року, які можуть впевнено сидіти, тримати спину і шию. Починаючи з першої категорії, крісла встановлюються особою по ходу руху. Автокрісло категорії 1 розраховане на вагу до 15-18 кг.

По досягненні дитиною трирічного віку йому буде потрібно автокрісло групи 2-3. Замість п'ятиточкові ременів в таких пристроях використовується звичайний штатний ремінь безпеки. Їздити в такому кріслі дитина зможе з 3 до 12 років. Дорослі діти також можуть перебувати в автомобілі в кріслі типу "бустер", що не має спинки. Бустери розраховані на дітей, чий зріст перевищує 130 см.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: