» »

Навіщо потрібна охолоджуюча рідинаРадіаторна або охолоджуюча рідина, холодоагент, антифриз - все це назви дуже важливою і необхідною будь-якому автомобілісту рідини. Вона не замерзає до-40оС-60оС, має температуру кипіння вище 108оС і виконує цілий ряд функцій, необхідних для підтримки автомобіля в працездатному стані.

Навіщо потрібна охолоджуюча рідина

Охолодження двигуна автомобіля - одна з основних функцій радіаторної рідини. Тосол або антифриз підтримують робочу температуру двигуна, яка складає 90-110оС вище нуля, тим самим не даючи йому перегріватися. Низька температура підтримується за допомогою радіатора - набору охолоджуючих трубок.

Обігрів водія в холодну погоду. При роботі охолоджувальної системи, одним з головних елементів якої є радіаторна рідина, виділяється тепло, яке надходить в пасажирський салон і обігріває знаходяться в ньому людей.

Захист системи охолодження від кавітації, корозії, а також шкідливого впливу нітритів та фосфатів, що містяться у воді. Крім того, охолоджуюча рідина є захисним засобом від набухання гумових елементів системи охолодження, а також сприяє підтримці їх еластичності.

Охолоджуюча рідина має також змащувальні властивості. Причому, припущення про те, що в антифриз або тосол для додання змащувальних властивостей додають спеціальні присадки, невірні. Такі властивості здійснюються за рахунок маслянистої консистенції її основних компонентів - етиленгліколю або пропіленгліколю.

Антифриз або тосол має високу гігроскопічністю. Дана властивість означає здатність охолоджуючої рідини вбирати воду. З плином часу тосол або антифриз, що знаходяться в системі охолодження двигуна автомобіля, розбавляються водою і втрачають свої корисні властивості. Однак для того, щоб охолоджуюча рідина виконувала всі свої функції і забезпечувала безперебійне функціонування автомобіля в будь-яку погоду, її необхідно міняти не рідше 1 разу на 2 роки або після певного пробігу, за рекомендацією виробника автомобіля.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: