» »

Як забрати машину з штраф-стоянкиЯк забрати машину з штраф-стоянки. Затримання транспортного засобу з подальшим розташуванням його на штрафмайданчик завжди дуже сумна подія. У цьому випадку, щоб отримати свою машину назад, буде потрібно не тільки сплатити штраф за правопорушення, що стало причиною затримання, але й оплатити час утримання авто на стоянці, можливо з вас зажадають погасити раніше отримані штрафи, якщо такі є.

Як забрати машину з штраф-стоянки

Ви можете отримати транспортний засіб зі штрафстоянки особисто, або оформити довіреність у нотаріуса на когось із близьких або друзів.

Відповідно до чинного законодавства, автомобіль може бути затриманий і поміщений на штрафмайданчик до усунення причин, що призвели затримання. Про затримання авто повідомляється в чергову частину територіального органу внутрішніх справ. А вже оперативний черговий органу внутрішніх справ повинен встановити особу власника транспортного засобу та поінформувати його про затримання машини. Хоча на практиці з'ясовувати місцезнаходження автомобіля доводиться самостійно.

Для здійснення елементарних дій з повернення ТЗ вам будуть потрібні ваші документи: права і техпаспорт. Якщо затримання проходило без вашої присутності і документи залишилися в евакуйованому автомобілі, вам буде потрібно на штрафмайданчику оформити акти розтину автомобіля з метою вилучення документів. Після чого будуть складені акти опечатування.

Тепер зверніться до відділення ГИБДД, де вам видадуть копію протоколу про адміністративне правопорушення та зробити сплату штрафу на місці. Ви можете попросити квитанцію на сплату штрафу. Багато хто прагне відразу ж погасити штрафи, розраховуючи отримати свій автомобіль скоріше, однак забувають або просто не знають про своє право оскарження протоколу затримання транспортного засобу в термін від 10 до 30 днів з моменту підписання протоколу про адміністративне правопорушення.

Інспектор видасть вам дозвіл на право отримання транспортного засобу зі штрафстоянки.
З даним дозволом на отримання ТЗ вирушайте на зазначену штрафстоянку і можете отримати свій автомобіль, сплативши час його змісту, якщо машина знаходиться на стоянці більше доби.

Обов'язково огляньте свій автомобіль на предмет пропажі речей і пошкоджень, і тільки після цього підписуйте документи.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: