» »

Як знайти потужність двигунаДвигун - це «серце» автомобіля, головна його складова. Движки бувають різних потужностей, тобто робіт при процесі згоряння паливоповітряної суміші в циліндрі за певну одиницю часу. Так як же знайти потужність двигуна?

Як знайти потужність двигуна

Подивіться в технічному паспорті автомобіля. Там вказано номер двигуна і його модель. За моделлю визначте потужність. Зверніть увагу, що такі дані містяться у паспортів не всіх країн. Тому є ймовірність того, що на вашій машині цієї інформації не виявиться.

Введіть VIN-код автомобіля, тобто номер кузова в одну з численних баз даних інтернету. Отримайте повну інформацію про потужності двигуна автомобіля.

Знайдіть потужність двигуна, вимірявши її пристроєм ІМД-Ц. Такий прилад дозволяє виміряти частоту колінчастого вала безконтактним способом з 1,5% похибки, а також виміряти температуру води (рідини) і масла. Підключіть прилад до напруги 12В (джерела постійного струму). Знайдіть провід датчика, який кріпиться до валу відбору потужності або прихований в кожусі маховика двигуна. Знайдений провід підключіть до приладу і приведіть його в дію важелем «Вкл».

Встановіть на шкалі приладу наступні показники: каліброване значення частоти обертання, значення прискорення розгону колінчастого валу (коленвала) і каліброване значення частоти обертання коленвала, при якому проводиться вимір прискорення. Вимкніть прилад.

Запустіть двигун. Зверніть увагу на те, що температура охолоджуючої рідини і рухового масла повинні бути 70-90? С. Увімкніть прилад, де відобразиться частота обертання коленвала. Натисніть кнопку з написом «Вимірювання частоти обертання-прискорення».

Збільште різко частоту обертання колінчастого вала до максимального рівня. Найбільше значення зафіксуйте. Аналогічним чином проведіть три досвіду.

Визначте середнє значення прискорення, склавши результати трьох дослідів і поділивши їх на три.

Додайте монограму - графік залежності рухової потужності від прискорення. Підставте отримані дані прискорення і визначте потужність двигуна.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: