» »

Як розрахувати вартість автомобіляЦіноутворення на автомобільному ринку може складатися з багатьох чинників. Але й у машин масового споживання, і у бізнес-класу, є основні параметри, за якими дилер встановлює ціни.

Як розрахувати вартість автомобіля

Вартість автомобіля як нового, так і з пробігом, розраховується із таких технічних характеристик: Тип двигуна: його потужність, кінські сили, бензиновий або дизельний

Тип коробки передач: МКПП, АКПП, роботизована, типтроник. Найдорожча вартість у АКПП з типтроніком.

Система кондиціонування салону: кондиціонер, роздільний кондиціонер, клімат-контроль, роздільний клімат-контроль. Сама нижча вартість машини однієї моделі - без кондиціонера. Автомобілі преміум-класу йдуть в комплектації з клімат-контролем.

Додаткові опції електроніки та електрики: електродзеркала, бортовий комп'ютер, круїз-контроль, ABS, підігрів сидінь, мультимедійна система. Вибір додаткових функцій необмежений. Якщо ви замовляєте машину в салоні, на заводі-виробнику вам укомплектують автомобіль за вашим вибором.

Додаткове обладнання. У салоні стоять машини на продаж з встановленим додатковим обладнання. Це може бути охоронна система, автомагнітола, бризковики, килимки, антикор. Дуже рідко в салоні можна купити «голу» машину в заводській комплектації. Дилерам невигідно продавати порожні машини, адже їх прибуток складається і від установки різного устаткування.

Складання автомобіля. Збиранням автомобіля можуть займатися заводи безпосередньо країни-виробника бренду, а також розміщення на території інших країн. Наприклад, Suzuki збирають в Японії та Угорщини. Машини японської збірки коштують дорожче.

Колір кузова. Доплата в цьому випадку може йти за забарвлення кузова кольором металік.

Салон автомобіля: буває з тканини, велюру, шкіри. У такому порядку і зростає ціна автомобіля. За шкіряний салон доведеться доплатити від 20 до 50 тисяч рублів.

Диски або ковпаки. Авто на фірмових литих дисках помітно підростає у ціні. Можна купити машину на ковпаках і за бажанням поміняти їх на литі диски. Якщо не купувати оригінальні диски, то в ціні ви серйозно виграєте.

Для автомобілів з пробігом враховується рік випуску. Припустимо, якщо порівнювати однакові моделі з однаковою комплектацією, але з різницею в три роки, то дорожче буде коштувати машина свіжіше. А якщо порівняти ту ж модель, але, приміром, 2007 року в люксової комплектації, і 2010 в базовій комплектації, вартість буде майже однакова.

Ще одним фактором ціноутворення в секторі уживаних машин є пробіг. Машини з великим пробігом втрачають в ціні на тлі своїх одноліток з невеликим пробігом. Але тут велика небезпека потрапити на «скорочення» показники спідометра.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: