» »

Як заповнити довіреність на право керування автомобілемДовіреність на право керування автомобілем - документ, що дозволяє третім особам користуватися машиною з дозволу її власника. Довіреності бувають декількох видів: проста письмова форма і генеральна довіреність.

Як заповнити довіреність на право керування автомобілем
Вам знадобиться
  • - паспорт власника;
  • - паспорт довіреної особи;
  • - свідоцтво про реєстрацію автомобіля;
  • - паспорт транспортного засобу.

Проста письмова форма довіреності заповнюється власником автомобіля і закріплюється його підписом. Для заповнення довіреності вам будуть потрібні паспорта власника автомобіля і людини, якій довіряється машина, а також свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та паспорт транспортного засобу. Довіреність можна оформити на аркуші паперу або на спеціально придбаному бланку.

Довіреність на авто може включати в себе наступне: право керування автомобілем, проходження техогляду, зміна даних технічного паспорта, вчинення будь-якого ремонту, перефарбування, виїзд за кордон, страхування, зняття з обліку, постановка на облік і продаж. Всі ці дії повинні бути прописані в довіреності, якщо це необхідно. Також довіреність може бути видана не на всі ці дії, а тільки на їх частину.

Приклад заповнення довіреності. У заголовку документа напишіть «Довіреність на право розпорядження транспортним засобом». Наступним рядком: місто, область або край і дата видачі довіреності.

Текст доручення: «Я, (ПІБ власника), проживає за адресою (адреса власника автомобіля, серія та номер паспорта, де, ким і коли виданий паспорт)».

Потім пишіть: «Довіряю (ПІБ особи, якій довіряється автомобіль, серія та номер паспорта особи, де, ким і коли виданий паспорт особі, якій довіряється автомобіль) управляти і користуватися належним мені автотранспортним засобом у моїй відсутності, стежити за технічним станом транспортного засобу, бути моїм представником в ГИБДД і вчиняти дії, пов'язані з виконанням даного доручення, без права продажу вказаного транспортного засобу ».

Далі пишіть дані автомобіля: транспортний засіб (виробник, наприклад ВАЗ), марка (марка автомобіля, наприклад 2106), рік випуску, номер двигуна автомобіля, номер кузова автомобіля, номер шасі автомобіля, колір автомобіля, державний реєстраційний знак авто, серія та номер паспорта автомобіля. Наприкінці вкажіть відділення ГИБДД, видавало паспорт автомобіля.

Потім вкажіть термін дії довіреності (максимум рік). Закінчите довіреність словами: «Повноваження цього доручення не можуть бути передані третім особам«. Поставте підпис і дату заповнення.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: