» »

Що таке редуктор в автомобіліАвтомобільний редуктор являє собою зубчасту передачу конічного зачеплення, призначену для розподілу і збільшення крутного моменту, що передається від валу двигуна. У передньо-і задньопривідних автомобілях встановлюється по одному редуктора на приводному мосту, а повнопривідні авто мають 2 редуктора, що забезпечують передачу моменту до кожної пари коліс.

Що таке редуктор в автомобілі
Редуктор в автомобілі необхідний для розподілу переданого від двигуна крутного моменту між ведучими колесами. Конструктивно автомобільний редуктор становить собою конічну зубчасту передачу, розміщену в окремому корпусі.

Залежно від типу автомобіля, редуктор розташовується на передньому або задньому мосту, а повний привід передбачає наявність двох редукторів, так як крутний момент в цьому випадку розподіляється між усіма колесами.

Передавальне відношення автомобільного редуктора

Основною характеристикою редуктора, як і будь-який інший механічної передачі, є передавальне відношення, що показує ступінь зменшення кутової швидкості і збільшення крутного моменту, що передається на колеса. Передавальне відношення безпосередньо залежить від кількості зубів ведучої і веденої шестерні. У редукторах більше число зубів завжди має ведена шестерня. Завдяки хорошим експлуатаційним якостям, широке поширення в автомобільних редукторах отримали шестерні з круговим зубом.

Передавальне відношення, наближене до одиниці, мають редуктора швидкісних автомобілів, у яких кількість зубів веденої шестерні всього на кілька одиниць більше, ніж ведучої. Збільшення передавального відношення підвищує тягові характеристики транспортного засобу, що особливо важливо для спеціальних автомобілів і тягачів.

Особливості установки редукторів на повнопривідних автомобілях

На передньому і задньому мосту повнопривідних автомобілів повинні бути встановлені редуктори з однаковим передавальним відношенням, тому що в противному випадку стає неможливою експлуатація машини при заблокованій міжосьового диференціала.

Відмови і ремонт редуктора

Велике значення для забезпечення безвідмовності редуктора автомобіля має мастило обертових деталей в зоні зачеплення. Витік мастила може привести до масляного голодування, в результаті якого зуби шестерень будуть перегріватися і інтенсивно зношуватися. Уникнути поломки допоможе періодичний контроль стану трансмісії, здійснюваний професійними співробітниками СТО.

Ремонт редуктора відноситься до робіт особливої ​​складності, оскільки передбачає велику кількість регулювань і наступних тестів. Одна з шестерень редуктора не може бути замінена без підбору і підробітки, тому що в противному випадку не буде забезпечена необхідна площа плями контакту. Регулювання редуктора здійснюється зміною зазору між торцем зубчастого колеса і корпусом агрегату.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: