» »

Як визначити швидкість по тахометріТахометр - це пристрій, призначений для вимірювання швидкості обертання колеса або валу. Приклад найпростішого такого пристрою - лічильник оборотів, за допомогою якого за наявності секундоміра можна виміряти середню швидкість обертання.

Як визначити швидкість по тахометрі

У сучасних автомобілях встановлені більш складні моделі тахометрів - цифрові і аналогові, що показують миттєву швидкість обертання. При цьому вся інформація про швидкість висвічується на електронному рідкокристалічному табло. Принцип їх роботи заснований на реєстрації числа імпульсів, що надходять від датчиків, послідовності їх надходження і пауз між імпульсами.

До складу цифрового тахометра входять центральний процесор, датчик температури рідини, мікросхема скидання процесора, АЦП 8 розрядів, рідкокристалічна панель і оптрон діагностики клапана холостого ходу. Тахометри такого типу виконані зазвичай у вигляді електронного табло, на якому відображена вся інформація - число обертів двигуна і валу.

Так, для зчитування оборотів за допомогою лазерного цифрового фототахометра на об'єкт обертання наклеюється особлива відображає мітка, що входить в комплект. У процесі експлуатації промінь лазера відбивається від мітки, і сигнал зчитується спеціальним датчиком приладу. Цифровий тахометр незамінний при регулюванні електронних блоків запалювання двигунів, встановлених на транспортних засобах.

Аналогові автомобільні тахометри більш зручні. Показання приладу відображає переміщається по циферблату стрілка. У його склад входять магнітна котушка, мікросхема, градуйована шкала, стрілка і дроти. Аналоговий тахометр - електронний прилад, в якому сигнал від валу по проводах передається до мікросхеми, і та, в свою чергу, приводить в рух стрілку на градуйованою шкалою.

Показання тахометра трансформуються, як правило, у визначені величини - години, хвилини, секунди метри тощо Найбільш точні електронні дозволяють проводити вимірювання з точністю до 100 об / хв. За методом установки тахометри діляться на штатні та виносні. Так, якщо штатні пристрої вмонтовані безпосередньо в приладову панель, виносні встановлюються на спеціальній ніжці на торпедної панелі. У деяких сучасних моделях автомобілів використовуються тахометри, в яких застосований стробоскопический ефект, що досягається за допомогою яскравої лампи-спалаху.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: