» »

Як обміняти старі права10 років - рівно на такий термін видається водійське посвідчення на території Російської Федерації. По закінченні цього терміну обов'язково права потрібно поміняти на нові. Це так зване продовження (пролонгація) водійського посвідчення. Але для багатьох водіїв час, коли потрібно отримати новий документ, перетворюється на справжнє катування. Адже як це зробити, вони не знають.

Як обміняти старі права
Вам знадобиться
  • -паспорт;
  • -старе водійське посвідчення;
  • -квитанція на оплату держмита;
  • -медична довідка щодо придатності водія до керування транспортним засобом і її копія

Якщо у вас закінчується «термін придатності» вашого водійського посвідчення, то подбайте про його обміні хоча б за місяць до цієї дати. Ну, або хоча б за 2 тижні. Інакше ви не зможете керувати транспортним засобом, поки не отримаєте нові права. Щоб їх обміняти, зверніться в будь-який відділ МРЕВ (звичайно, краще всього вибрати те, яке до вас ставиться за місцем проживання). З собою візьміть необхідні документи: паспорт, меддовідки, яка фіксує вашу придатність для керування транспортним засобом, її копія і, звичайно ж, старе водійське посвідчення.

Не забудьте також сплатити і державне мито за видачу вам нового водійського посвідчення. Зараз вона складає близько 800 рублів. Зробити це можна в будь Ощадкасі. Якщо ви не впевнені, що в касі знайдете фінансові реквізити вашого управління ДІБДР, то візьміть їх заздалегідь безпосередньо у відділенні. Квитанції про сплату прикладіть до всіх документів, які здаєте інспекторам.

Раніше ви могли вибирати, яке водійське посвідчення хочете мати - старого зразка (велике) чи нового (маленьку картку). Однак з 1 березня 2011 року згідно міжнародної Конвенції про дорожній рух видають тільки права нового зразка, тобто невеликі. Для таких фотографії приносити не потрібно, вас сфотографують на місці. А вартість робіт і фото вже вписана в держмито.

Якщо ж у вас закінчується термін дії медичної довідки, то спочатку подбайте про те, щоб її оновити. Для цього можна пройти медичну комісію в своїй районній поліклініці. А можна це зробити і в спеціалізованих медичних центрах, де спеціалізуються саме на медичному обстеженні саме водіїв.

Після того як ви здасте всі свої документи у вікно приймаючому інспектору, вам залишиться почекати приблизно 2 години. Потім ідіть до віконця видачі документів і забирайте своє нове водійське посвідчення.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: