» »

Як отримати права на тракторОтримання прав на трактор регулюється «Правилами допуску до управління самохідними машинами та видачі посвідчень тракториста-машиніста (тракториста)» від 12 липня 1999 року. Отримувати права на управління трактором можна з 17 років. Посвідчення видається лише після складання іспиту на право керування самохідними машинами в державній інспекції держтехнагляду.

Як отримати права на трактор

Таким чином, для того, щоб отримати права на керування трактором, спочатку потрібно пройти курс навчання керуванню цією технікою. Можна підготуватися самостійно, а можна зробити це в спеціальних центрах навчання водіїв самохідних машин. Тривалість курсу складе всього 2-2,5 місяця, а вартість навчання цілком доступна кожному. Для вступу на курс, необхідно буде подати такі документи: паспорт, особисту заяву про прийом на навчання, медичну довідку (форма 083 / - пункт № 9 «Придатний до управління тракторами та іншими самохідними машинами»), фотографії, копію водійського посвідчення (якщо є ).

У процесі навчання ви зможете вивчити пристрій і технічне обслуговування самохідних машин, правила дорожнього руху, основи безпечної експлуатації та управління транспортним засобом. Крім того, вас навчать надавати першу медичну допомогу. Зрозуміло, основну частину навчання будуть займати практичні заняття.

Після закінчення курсів ви отримаєте свідоцтво про навчання. Багато курсів також організовують здачу іспитів в Держтехнагляді.

Прийом іспитів і видача посвідчення здійснюються органами держтехнагляду по вашому зареєстрованим місцем проживання. Перед іспитом доведеться сплатити державне мито та збір.

Після того, як ви успішно складете іспит на право керування самохідними машинами, вам видається посвідчення тракториста-машиніста (тракториста) терміном на 10 років. Після закінчення зазначеного терміну посвідчення вважається недійсним і підлягає заміні.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: