» »

Як правильно мити автомобільБагато автолюбителів не довіряють сучасним автоматичним мийкам, стверджуючи, що ті псують лакофарбове покриття. І в чомусь вони мають рацію. Мийка автомобіля вручну є більш делікатної і дозволяє домогтися нітрохи не гірших результатів.

Як правильно мити автомобіль
Вам знадобиться
  • - шланг з підведеною водою;
  • - засіб для чищення дисків;
  • - пульверизатор або спеціальний розпилювач піни;
  • - щітка;
  • - 2 відра;
  • - миючий засіб;
  • - 2 невеликі ганчірки з мікроволокна;
  • - великий рушник з мікроволокна;
  • - малярська пензлик.

Перш ніж приступати до миття автомобіля, наповніть одне з відер наполовину водою, додайте до неї трохи спеціального шампуню. Дозування миючого засобу вибирайте, виходячи з рекомендації на упаковці. У друге відро налийте чисту воду. Наповніть розпилювач водою з шампунем, нанесіть засіб на найбільш забруднені місця. Через 10-15 хвилин змийте піну водою зі шланга і намильте ваш автомобіль ще раз. Візьміть м'яку малярську пензлик, занурте в мильний розчин, пройдіться нею по місцях стиків, в які могла забитися бруд, ще раз змийте піну.

Періодично змочуючи ганчірку в мильному розчині, вимийте автомобіль, намагаючись діяти без натиску, щоб бруд вбиралася в ганчірку, а не розмазувалася по поверхні з ризиком пошкодити лак. Змініть відро з водою і ганчірку на чисті, повторіть процедуру, змінивши при цьому напрямок руху. Тобто, якщо спочатку ви працювали ганчіркою в довжину автомобіля, зараз слід робити це в ширину.

Вимийте колеса. Збризніть диски спеціальним засобом для їх чистки. Незважаючи на велику кількість марок, всі їх можна розділити на два види - кислотосодержащие і безкислотні. Перші внаслідок їх підвищеної агресивності слід застосовувати тільки в разі сильного забруднення, при ненавмисному потраплянні на лакофарбове покриття вони здатні зруйнувати його. Залиште засіб на кілька хвилин для впливу. Обробіть диски круглою щіткою, прокручуючи її в щілинах, щоб видалити скопилася бруд. На закінчення обдайте диски чистою водою зі шланга.

Відкрийте двері салону і багажника, протріть торці, закрийте двері назад. Змийте залишки брудної піни водою зі шланга. Можна залишити автомобіль, щоб він висох сам, але якщо витерти його м'яким мікрофіброва рушником, ви уникнете появи слідів від застиглих крапель і зможете домогтися кращого блиску. Не забудьте відполірувати дзеркала, скла і хромовані деталі, після чого машина і справді засяє як новенька.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: