» »

Як зробити незамерзайкуПри підготовці автомобіля для роботи в осінньо-зимовий період, кожен автолюбитель знає, що разом із заміною літньої гуми на зимову, необхідно в бачок омивача залити незамерзаючу рідина, як її ще називають: «незамерзайку. Звичайно, її можна придбати і залити, а можна і зробити самому.

Як зробити незамерзайку
Вам знадобиться
  • - дистильована вода
  • - ізопріловий спирт

Незамерзаюча склоочисних рідина являє собою розчин рідкого речовини, що має низьку температуру замерзання. До її складу входять органічні речовини, в основі яких міститься спирт. Для цих цілей може бути використаний спирт: етиловий (біоетанолового), ізопріловий і метиловий.

У зв'язку з тим, що при застосуванні метилового спирту, можливе попадання метанолових парів в салон, а це може привести до отруєння водія та пасажирів, в Росії використання його в побутовій хімії заборонено.

Використання як основи біоетанолу або етилового спирту, дозволяє отримати якісну продукцію, вона не становить серйозної небезпеки для людського організму, але затратна з фінансової точки зору.

Ізопріловий спирт, закладений в основу незамерзаючої рідини менш небезпечний (небезпечний при внутрішньому вживанні), ніж метиловий спирт, рідину на його основі добре очищає і більш приваблива за ціною. Ізопріловий спирт - це хороший розчинник ефірних масел, алкалоїдів, його застосування знижує вогненебезпечність, широко використовується у побутовій хімії. Застосовується, як замінник етилового спирту.

Купуєте ізопріловий спирт. Для отримання потрібної концентрації незамерзаючої рідини купите (наберіть) воду. Пам'ятайте, краще використовувати фільтровану або дистильовану воду, вона повинна бути м'якою. Використання води з водопроводу (має опади мінеральних солей) можливо призведе до виникнення на склі подряпин або інших неприємностей.

Розведіть ізопріловий спирт з водою в пропорції 1:1, щоб не зважувати беріть в об'ємному співвідношенні.

Додайте для хорошого миючого ефекту поверхнево - активна речовина, можна рідке мило або автошампунь - до 2% від обсягу.

За бажанням додайте ароматизатор, щоб прибрати запах спирту.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: