» »

Як дізнатися вин-номерДе знайти vin код. Автомобілісти пам'ятають напам'ять номери своєї машини, дату видачі прав і безліч іншої актуальної інформації. Однак навряд чи навіть найдосвідченіші з них зможуть згадати VIN-номер. Втім, це й не обов'язково. Головне - точно знати, де і як знайти цей номер у разі потреби.

Як дізнатися вин-номер

VIN-код автомобіля складається з сімнадцяти знаків, кожен з яких несе в собі конкретну інформацію про автомобіль. Щоб знайти VIN, в першу чергу загляньте в документи на транспортний засіб. Це може бути паспорт технічного засобу (ПТС), свідоцтво про реєстрацію або страховий поліс.

При купівлі вживаного автомобіля з особливою ретельністю поставтеся до збігу VIN-номера, вказаного в документах на транспортний засіб. Огляньте машину і знайдіть таблички з VIN-номером. Зазвичай вони розташовуються під капотом, на арці водійських дверей або в нижній частині лобового скла. Зафіксуйте код, щоб перевірити його, використовуючи базу даних в інтернеті.

VIN-номер умовно ділиться на 3 частини. Перші три цифри означають індекс країни виробника, самого виробника, а також типове опис. Так, цифри 145 говорять про те, що автомобіль був проведений в США корпорацією Buick. Розшифровка така: 1 - це США; 4 - компанія-виробник Buick; 5 - опис машини. У наступній частині VIN важлива дев'ята цифра, яка вважається контрольної для всього номера. По ній з'ясовують коректність VIN в цілому. Символи коду з 10-го по 17-ий описують відмітні якості машини. 10-ий символ визначає рік виготовлення і може бути як цифрою, так і буквою. Наприклад: А - 1980; 6 - 2006 рік і т.д.

Перевірте VIN через інтернет. Безліч сайтів надають можливість розшифровки VIN-номера. Ось тільки деякі з них: http://vin.auto.ru, http://vin.su, http://www.vin2.ru. Перейдіть по одному з адрес і дотримуйтесь інструкції на сайті. Перевірте обрану для покупки машину на наявність заставних зобов'язань, коректність VIN-номера, комплектації автомобіля (не всі відомості можуть бути доступні).

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: