» »

Як дізнатися рік випуску автомобіля за номером кузоваПід час продажу автомобіля багато автовласників намагаються приховати справжню дату його виробництва. Рік випуску машини можна визначити за номером кузова VIN, який вказаний на автомобілі. Якщо номер кузова не вказує на потрібну дату, то тоді доводиться користуватися іншою достовірною інформацією, яку можуть надати митні органи при митному оформленні.
Як дізнатися рік випуску автомобіля за номером кузова

Зазвичай рік випуску визначається за VIN, який робиться у відповідності з певними міжнародними стандартними. Сам номер кузова не несе інформації про точну дату виготовлення, але по ньому можна визначити модельний рік.

Майте на увазі, що міжнародний стандарт для VIN має лише індикативний характер, а кожен виробник визначає позиції номери по-своєму. Табличку з номером ви можете знайти під капотом автомобіля. Якщо покажчик відсутній, то подивіться показник спереду рами або на поперечині під бампером. Іноді номер вибивається по верхньому краю телевізора під капотом.

Подивіться на десяту позицію VIN, яка і є позначенням модельного року. Якщо машина була випущена в 1980 або 2010 році, то 10-ий номер буде дорівнює A. Якщо авто 1987 года, то відповідно буде вказана буква H, однак 1998 вказується як J. Машина, випущена в 92, буде позначатися літерою N, в 93 - P, а в 94 - R. Машина 1997 року випуску має в VIN-коді покажчик V, а з 2001 починається використовуватися нумерація (в 10-ій позиції вказана цифра 1), аж до 2009 року (цифра 9). Далі знову використовується латинський алфавіт без букв Y, O, Q, U і Z.

Якщо ви все одно не можете розібратися з роком випуску, то можете скористатися одним з онлайн-сервісів розшифровки VIN в інтернеті.

Не варто довіряти тільки номером кузова, оскільки він не містить точних даних про випуск авто. Крім перевірки VIN зверніть увагу на супровідні документи, в яких вказується точна дата випуску авто. Подивіться на електричні кабелі та проводи під капотом, оскільки вони теж містити достовірну інформацію. Подивіться на лобове скло, де останні 2 цифри номера - рік його виробництва, який збігається з роком випуску машини.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: