» »

Як визначити ринкову вартість гаражаОцінка вартості гаража. Оцінка ринкової вартості гаража знадобиться вам у разі укладення договору купівлі-продажу, здачі його в оренду, оцінки спадщини. А також якщо ви плануєте взяти кредит під нерухоме майно, або вносите гараж в статутний капітал організації, засновником якої є.

Як визначити ринкову вартість гаража

При оцінці вартості гаражів в даний час використовується три підходи - прибутковий, витратний та порівняльний. Середній результат, вигідний і для покупця і для продавця, досягається, коли всі ці методи використовуються одночасно і доповнюють один одного.

На підставі порівняльного методу ви досліджуєте показники співвідношення попиту та пропозиції по аналогічним гаражам на ринку. Тобто якщо на ринку середня вартість гаража, аналогічного вашому, має межу, то ви не зможете продати, закласти його вище цієї вартості. При цьому потрібно розглядати відносно рівні умови, такі як: місце споруди, віддаленість від житлового масиву, рік введення в експлуатацію, використані при будівництві матеріали тощо

При прибутковому методі розглядайте ваш гараж як об'єкт отримання доходу. Наприклад, його можна здати в оренду. Тобто вам потрібно прорахувати, скільки орендної плати принесе гараж за рік і які при цьому будуть понесені витрати. Труднощі можуть виникнути у визначенні ставки оренди і коефіцієнта її підвищення, тому даний метод використовувати небажано.

При витратному методі вам потрібно врахувати всі витрати, понесені на купівлю земельної ділянки під гараж і його будівництво, або аналогічного об'єкта нерухомості. У цьому випадку формально можна врахувати тільки витрати на будівництво самого гаража, тому що купівля земельної ділянки та її оцінка досить трудомісткий процес. Враховуйте вартість матеріалів, послуг з будівництва та оздоблення. Але тоді факт розташування вашого гаража залишиться неврахованою, а він є важливим.

Важливі фактори, які повинні враховуватися при встановленні ринкової ціни: розмір будови, площа ділянки на якій воно знаходиться, наявність опалення, води, електрики, матеріали, використані при будівництві.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: