» »

Правила перевезення вантажів в причепіДля безпечного транспортування вантажів в причепі необхідно дотримуватися ряду правил, що включають особливості завантаження і кріплення, водіння і парковки. Перевезення негабаритних вантажів передбачає ряд додаткових вимог.

Правила перевезення вантажів в причепі
Використання автомобільного причепа для перевезення вантажів значно підвищує складність управління автомобілем, що представляє ймовірність виникнення аварійної ситуації. Для підвищення безпеки дорожнього руху, водій автомобіля з причепом повинен дотримуватися ряду правил, розроблених на основі тривалого досвіду експлуатації.

Завантаження причепа

У разі перевезення великої кількості невеликих вантажів, їх розміщення в причепі має бути рівномірним, щоб не перевантажувати конструкцію. Крім того, нерівномірність завантаження може стати причиною дорожньої пригоди під час поїздки. Вага вантажу, що перевозиться не повинен бути вище значення, вказаного в документації на причіп. При перевезенні моновантажу він повинен бути розміщений в центрі ваги над віссю причепа.

Кріплення вантажу

Кріплення причепа до автомобіля здійснюється за допомогою спеціального пристрою - фаркопу, при цьому контакт відбувається по сферичних поверхнях, що дає можливість проворота причепа щодо транспортного засобу в усіх напрямках.

При виконанні деяких маневрів може виникнути ситуація, що приводить до відчеплення причепа. Для зниження ймовірності аварії, кріплення причепа до автомобіля дублюється за допомогою страхувального троса або ланцюга.

Парковка

Для запобігання ймовірності мимовільного скочування, під час стоянки колеса причепа блокуються за допомогою фіксаторів. Парковка причепа може здійснюватися як разом з автомобілем, так і вручну.

Особливості перевезення негабаритних вантажів

Негабаритний вантаж не повинен виступати за межі причепа на величини, обумовлені в діючих «Правилах дорожнього руху». Негабаритний вантаж повинен бути позначений спеціальним знаком, а в нічний час також позначатися світловідбиваючими ліхтарями.

Необхідні документи

Перевезення вантажів за допомогою причепа передбачає наявність у водія транспортного засобу додаткових документів - талона про проходження техогляду та документа про право володіння причепом або його тимчасового використання. Страхування автоцивільної відповідальності на причіп не вимагається за наявності страхового поліса на автомобіль.

Водіння

Дистанція між автомобілем з причепом та іншими транспортними засобами повинна вдвічі перевищувати значення, встановлене чинними на поточний момент «Правилами дорожнього руху». Також необхідно уникати різких маневрів і перестроювань.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: