» »

Як завести холодну машинуЗимовий мороз, іскристі сніжинки, яскраве синє небо. Справжня новорічна казка. Ось тільки тим, хто намагається завести замерзлий за ніч автомобіль, не до веселощів. Мотор чхає, машина не заводиться - що робити? Як завести машину в мороз і не запізнитися на роботу, в гості чи на важливу зустріч?

Як завести холодну машину
Вам знадобиться
  • ключі від авто

Прогрійте акумулятор, який дуже часто є причиною проблем із запуском двигуна в холодний час. Для цього включіть на двадцять секунд дальнє світло - цим ви знімете навантаження на батарею.

Вичавлюйте педаль зчеплення при спробі завестися. Це необхідно зробити для того, щоб не змушувати стартер повертати диск і вал в промерзлій коробці. Якщо машина завелася, почекайте 60-70 секунд і тільки тоді відпускайте зчеплення.

Використовуйте правило двох поворотів. Для цього вставте ключ в замок, поверніть один раз, поки не загоряться лампи панелі, і зачекайте кілька секунд. Це робиться для того, щоб бортова електроніка сучасного автомобіля провела діагностику, а також щоб включився бензонасос. Коли це відбудеться, можна довернуть ключ і спробувати завестися.

Бережіть стартер. Не варто крутити його занадто довго. Досить десяти секунд, якщо автомобіль не завівся, зробіть ще одну спробу.

Чи не глушите машину. У холодну пору року короткі поїздки для авто не дуже корисні. Якщо потрібно проїхати зовсім небагато, метрів п'ять, краще просто штовхнути машину. Після холодного запуску двигун потрібно прогріти перед його заглушкою.

Прогрівайте автомобіль. Щоб стабілізувати мастильну і паливну систему, мінімізувати сухе тертя (коли масло загусло і не може впоратися з роботою) треба постояти з включеним двигуном близько трьох хвилин. Після цього можна починати рух, проте їхати необхідно плавно, різко не розганяти і стежити, щоб обороти не були занадто високими, поки температура двигуна не стала робочою.

Деякий час після холодного запуску двигун автомобіля працює на підвищених оборотах. Дуже часто це явище лякає водіїв-початківців. Однак не сприймайте цей факт як поломку, все прийде в норму через дві-три хвилини.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: