» »

Навіщо потрібні присадки для двигунаПрисадки для двигуна - це різного роду речовини, що підвищують експлуатаційні властивості автомобільного мотора. Сьогодні автомагазини пропонують широкий асортимент такого роду товарів. Однак до їх вибору слід поставитися з обережністю, так як бездумне застосування добавок може привести до поломки силового агрегату.

Навіщо потрібні присадки для двигуна
Всі присадки можна розділити за технологіями застосування. Вони можуть заливатися в циліндри, вводитися в двигун через карбюратор, але найпоширенішими є препарати, що додаються в масло або бензин.

Всі паливні присадки служать для підвищення якості використовуваного палива і повинні відповідати типу двигуна: карбюраторному, інжекторних або дизельному. Всі дані препарати можна розділити на три групи: - для видалення води з бензобака. Допомагають позбутися від парів конденсату або частково пов'язують воду в низькоякісному паливі. - Для очищення паливної системи (паливопроводу, камер згоряння, випускних клапанів). - Для усунення детонаційних явищ, збільшення октанового числа палива.

Різного роду добавки в моторне масло покликані покращувати його властивості і збільшувати термін служби силових агрегатів транспортного засобу. На сьогоднішній день існують кілька типів таких присадок: - Миючі. Вони підтримують чистоту двигуна. Речовини, що входять до їх складу сприяють видаленню продуктів окислення масла і зносу деталей, не дають нагару приклеїтися до стінок металу і т.д. - Препарати для запобігання зношування деталей двигуна. Їх завдання - забезпечувати додатковий захист у тих місцях, де не утворюється масляна плівка необхідної товщини. - Присадки, що збільшують ККД двигуна за рахунок зменшення сили тертя. - Відновлюючі. Здатні реставрувати шар кераміки або металу на зношених частинах мотора. Такі присадки здатні збільшити ресурс силового агрегату і скоротити витрату масла. - Допоміжні речовини для кращого притирання тертьових поверхонь деталей в період обкатки нової машини. - Загущать, дозволяють отримати масла з хорошими в'язкісно-температурними властивостями. Що в свою чергу дозволяє експлуатувати транспортні засоби в важких кліматичних умовах.

Є ще багатофункціональні присадки, що поєднують в собі протизносні, миючі, протикорозійні, протиокислювальні та інші властивості. Але перш ніж зберетеся використовувати дані препарати, зважте всі плюси і мінуси їх застосування. Адже вони не є панацеєю від автомобільних «хвороб». Це тільки профілактичний засіб, який потрібно використовувати обдумано, щоб не пошкодити двигун.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: