» »

Як зробити підсвічування велосипедаВласники велосипедів часто хочуть виділитися з натовпу і зробити своє двоколісний транспортний засіб яскравіше. Одним із способів змінити дизайн є установка підсвічування.

Як зробити підсвічування велосипеда

Купіть в будь-якому магазині радіоелектроніки світлодіоди розміром 5 мм. Пам'ятайте, що краще не брати матові прилади, від них мало світла. Колір діодів виберіть на свій смак, порадьтеся з продавцем, які світять яскравіше. Також вам знадобиться батарейка на 9 Вольт, дроти, ізолента і будь-яка кнопка, тумблер.

Виміряйте відстань від втулки до того місця, на якому буде кріпитися діод на спиці. Наріжте дроти завдовжки трохи більше тієї, що виміряли раніше - адже вам ще необхідно буде прикріпити їх до діодів. Краще зробити все з запасом, ніж потім додавати ще.

Закріпіть дроти на світлодіодах. Зачистіть кінці проводів, зігніть ніжки у діодів і, накинувши провід на отриману петельку, акуратно затисніть. Потім пропоїти місця з'єднання, взявши в руки звичайний паяльник і припой з каніфоллю. Для того щоб контакти не окислялись після попадання на них води, промажьте їх лаком або силіконом. З'єднайте всі світлодіоди між собою послідовно, залишивши два кінці проводів незадіяними - до них потім підключіть кнопку і джерело живлення.

За допомогою ізоляційної стрічки замотайте кожен контакт, щоб виключити замикання їх між собою, а потім обмотайте контакти разом. Це дозволить зменшити загальну товщину до розміру світлодіода, і не дасть голівці гнутися після закріплення на спиці. Це також частково убезпечить контакти від впливу зовнішнього середовища.

За допомогою хомута прикріпіть світлодіод до спиці, попередньо примотавши його ізоляційною стрічкою. Світлодіоди направте на обід або на втулку - як вам подобається. Другий варіант дає більше світла. У розрив одного з проводів встановіть кнопку, закріпивши її на спиці. Потім підключіть джерело живлення - батарейку, яку краще встановити на втулку за допомогою хомута. Перевірте працездатність схеми: при натисканні на кнопку всі світлодіоди повинно одночасно спалахнути.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: