» »

Як зберігати літні шиниПісля заміни шин дуже важливо забезпечити всі необхідні умови для підтримки їх у хорошому стані до наступного сезону. Адже за кілька місяців неправильного зберігання вони можуть потріскатися, а при сильних пошкодженнях такого роду літню гуму доведеться викинути.

Як зберігати літні шини

Перед зняттям літніх шин позначте кожну з них, щоб знати, де саме вона перебувала і в яку сторону була спрямована. Якщо ви збираєтеся зберігати шини прямо на дисках, то достатньо буде помітити передню і задню вісь. Використовуйте для цього різні кольори ковпачків.

Перед закладанням на зберігання ретельно помийте шини, видаліть весь бруд і каміння, що застрягли в структурі протекторів. Обітріть насухо. Після чого обробіть гуму консервантом для зберігання. Зазвичай він продається у відділах автокосметики і виготовляється у вигляді аерозолю. Речовини, що містяться в консерванті, сприятимуть збереженню еластичності каучуку.

Кожну шину помістіть в спеціальний чохол для зберігання. Це вбереже їх від несприятливого впливу світла. Шини на штампованих дисках найкраще скласти в покупні ящики для зберігання. У них не буде накопичуватися конденсат, а значить, диски не будуть піддаватися корозії. Крім того, зберігаючись в ящику, шини НЕ будуть м'ятися.

Віднесіть літні шини в сухе і прохолодне місце. Найбільш оптимальними варіантами є гаражі та сараї. Зберігання на балконі може позначитися на гумі негативно, так як всю зиму вона буде піддаватися впливу морозів.

Складіть літні шини «сторч» або «колодязем». Дуже важливо помістити їх туди, де вам не доведеться часто переміщати їх, або класти зверху важкі предмети через нестачу вільного місця. Не вішайте літні шини на цвяхи, щоб уникнути радіальної деформації. В іншому випадку раз на два тижні вам доведеться перевертати їх на іншу сторону. Колеса з дисками найкраще складати «криницею» на рівну поверхню, не підвищуючи, але й не знижуючи тиску в шинах.

Якщо у вас зовсім не знайдеться підходящого місця для сезонної гуми, зверніться до фахівців. Багато автоцентри пропонують послугу зберігання і зможуть подбати про створення оптимальних умов для підтримки ваших шин в хорошому стані.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: