» »

Як обміняти старі права на новіЯкщо у вас закінчується термін дії водійських прав старого зразка, вам доведеться обміняти їх на нові, відповідні Міжнародної конвенції про дорожній рух. На території РФ вони були введені в дію ще з 1 березня 2011 року.
Як обміняти старі права на нові

Однак перед тим як звертатися в МРЕВ для обміну прав, вам доведеться зібрати певний пакет документів. У нього зазвичай входять: - медична довідка, що підтверджує, що водій може керувати транспортними засобами (копія та оригінал); - паспорт громадянина РФ; - водійське посвідчення, яке підлягає заміні.

Основні труднощі можуть виникнути з проходженням медкомісії. Не тому, що у водія можуть бути якісь проблеми зі здоров'ям, а тільки через те, що обстеження доведеться проходити в порядку загальної черги. А черги в поліклініках довгі. Та й у спеціальних медзакладах, які теж, можливо, належить відвідати в зв'язку зі специфікою вашої роботи (наркологічний і психоневрологічний диспансери), теж досить значні.

Саме тому варто подбати про те, щоб почати оформлення довідки як мінімум за пару тижнів до закінчення терміну дії старих прав, щоб не виникло проблем із співробітниками ГИБДД, що з'являються на дорозі не завжди до речі для водіїв.

Але після того як всі документи зібрані, вам треба ще вистояти чергу в МРЕВ, попередньо зателефонувавши і дізнавшись години роботи цього відділу ГИБДД. Так як багато автолюбителів оформляють нові права буквально в останній момент перед закінченням дії старих, в цьому відділі майже завжди велике скупчення людей. Тому чергу займати краще з раннього ранку або приходити після обіду, якщо це буде вам зручно.

Віддавши всі документи, ви отримаєте квитанцію на оплату держмита, але не раніше, ніж коли співробітник ГИБДД перевірить їх справжність. Візьміть реквізити відділення дорожньої інспекції та зверніться до найближчої філії Ощадбанку, щоб внести на вказаний рахунок потрібну суму. У деяких відділеннях ГИБДД вже встановлені спеціальні термінали, через які теж можна сплатити держмито. До речі, в цю суму входить і вартість фотографії для нових прав. Її зроблять безпосередньо в МРЕВ.

Через кілька годин ви отримаєте водійське посвідчення нового зразка. Швидше за все, вже без черги.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: