» »

Як знизити оберти електродвигунаЕлектричні двигуни допускають регулювання числа обертів в значних межах. Спосіб регулювання цього параметра залежить від типу електродвигуна. Деякі двигуни допускають регулювання різними способами і їх поєднаннями.

Як знизити оберти електродвигуна

Регулювання оборотів колекторного електродвигуна з постійним магнітом на статорі виробляєте зміною напруги на обмотках ротора. Залежність частоти обертання такого двигуна від напруги близька до лінійної.

Регулювання частоти обертання двигуна з електронним управлінням і зворотним зв'язком (наприклад, застосовуваного в комп'ютерному вентиляторі) здійснюйте аналогічним чином, але пам'ятайте, що залежність числа оборотів від напруги буде дещо менш схожою на лінійну. Переполюсовку такі двигуни не допускають.

Щоб змінити число обертів колекторного двигуна з незалежним збудженням, підтримуючи незмінним напруга на обмотці статора, міняйте напруга на обмотках ротора.

Для регулювання частоти обертання двигуна з послідовним збудженням, що живиться від мережі змінного струму, використовуйте спеціальний тиристорний регулятор. Багато електроінструменти обладнані ним спочатку. Чи не застосовуйте регулятори, не призначені спеціально для таких двигунів.

Щоб змінити частоту оборотів синхронного електродвигуна, пропорційно змініть частоту його напруги живлення. При зниженні частоти одночасно знизьте і напруга з таким розрахунком, щоб струм через обмотки двигуна не підвищився. Якщо напругу не зменшити, струм при зменшенні частоти може зрости через зниження індуктивного опору обмоток. Такий режим небезпечний для двигуна.

Для зниження частоти обертання асинхронного електродвигуна скористайтеся тим же способом. Якщо це неможливо (наприклад, при відсутності трифазного інвертора), просто знизьте напруга без зміни частоти. Якщо двигун однофазний, для цього зручно користуватися ЛАТР. Ні в якому разі не застосовуйте тиристорні регулятори спільно з будь-якими електродвигунами, які не є колекторними.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: