» »

Як обчислити витрату паливаВитрата палива двигуном. Обчислити витрата палива конкретного автомобіля можна без проведення всіляких вимірів. Способи обчислення витрати палива, засновані на вимірі витраченого палива на 100 км, часто дають суперечливі свідчення. Однак витрата палива - строго певна величина і обчислюється на знанні законів фізики.

Як обчислити витрату палива
Вам знадобиться
  • Калькулятор

При роботі двигуна внутрішнього згоряння відбувається процес горіння паливоповітряної суміші з виділенням тепла. Теплова енергія перетворюється в механічну і змушує рухатися автомобіль. Оптимальний склад суміші для бензинових двигунів: на 1 грам бензину 14.7 грамів повітря. Іншими словами, в 14.7 грамах повітря міститься необхідна і достатня кількість кисню, щоб спалити 1 грам палива.

Двигун не зможе нормально працювати як на занадто збагаченої суміші, так і на занадто збідненою, і врешті-решт затихне. Для нормальної роботи двигуна необхідна оптимальна (близька до ідеальної) паливна суміш. Карбюраторні двигуни працюють на збагаченої на 3-5% суміші, інжекторні на 3-8% збіднених сумішах. Так чи інакше, двигун працює в дуже вузькому діапазоні складу паливної суміші, і затихне, якщо дати палива на 10% більше або менше.

Витрата палива - це кількість палива, що згорає у складі топлівовоздушной суміші. Неважко підрахувати кількість палива, що витрачається двигуном. За основу береться об'єм циліндрів двигуна - це та кількість паливної суміші, яке згорить в двигуні за один цикл (2 обороту). Розділивши об'єм двигуна навпіл, виходить та ж величина за 1 оборот. Наприклад, автомобіль BMW 320 з двигуном 2000 куб.см за один оборот спалює 1 літр суміші.

Для обчислення кількості палива, що міститься в 1 літрі суміші, використовується вага повітря (1.2928 кг на куб.м за нормальних умов) і оптимальне співвідношення суміші (14.7:1).
1.2928/14.7 = 0.088Следовательно, в одному літрі оптимальної топлівовоздушной суміші міститься 0.088 грам палива. Далі слід помножити кількість спаленної суміші за один оборот на утримання палива в цій суміші. У нашому прикладі це буде 1 * 0.088 = 0.088 грама. Ця величина - витрата палива двигуном за один оборот.

Множенням на кількість оборотів обчислюється витрата палива. Для нашого прикладу, на холостому ходу (700 об / хв.) В двигуні BMW згорить 0.088 * 700 = 61.6 грам палива. На трасі, коли двигун працює при 2000 об / хв., Витрата палива складе 0.088 * 2000 = 176 грамів на хвилину або 176 * 60 = 10560 грам на годину. За цей час даний автомобіль проїде близько 60 км.

З усього цього видно, що витрата палива двигуном прямо пропорційний його об'єму. Встановлений на автомобілі бортовий комп'ютер більш точно визначить і покаже витрату палива.

Однак топливовоздушная суміш не у всіх режимах роботи оптимальна. Вона збіднюється при гальмуванні двигуном, короткочасно збагачується при різкому наборі оборотів і при роботі двигуна під навантаженням. Прогрівається двигун на підвищених оборотах і при багатій суміші. Витрата палива в цих режимах відрізнятиметься від обчисленого.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: