» »

Як встановити норму витрати паливаЯк встановити норму витрати палива. Норми витрати палива використовуються бухгалтерією для розрахунку витрат підприємства, встановлюються Мінтрансом РФ. Але якщо автомобіль відсутній в законодавчому акті, залишається лише одне - встановити норму витрати палива самостійно.

Як встановити норму витрати палива
Вам знадобиться
  • - відповідальну особу для проведення контрольних замірів;
  • - автомобіль, для якого необхідно встановити норму витрати.

Відповідальна особа перед виїздом автомобіля виробляє контрольні заміри палива в баку, а також записує показання одометра в спеціальний бланк, який надалі буде використовувати для розрахунків.

Протягом визначеного в наказі періоду, в установленому законодавчо порядку заповнюються шляхові листи, де вказуються пробіг автомобіля і необхідні реквізити такі як: найменування і номер подорожнього листа, відомості про термін дії подорожнього листа, відомості про транспортний засіб, відомості про власника (власника) транспортного засоби і т.д.

Наприкінці зазначеного в наказі періоду, відповідальна особа виробляє контрольний замір кількості палива в бензобаку, після чого знімає показання одометра, потім дані також заносяться в спеціальний бланк.

Потім визначають пройдена автомобілем відстань за період шляхом порівняння показань одометра на початку і наприкінці звітного періоду. Наприклад, пробіг на початок дня 1.11.2011 і кінець дня 30.11.2011 року. Після чого визначається витрата палива за період, виходячи з кількості залитого палива в бак плюс залишок на початок дня 1.11.2011 і залишок на кінець дня 30.11.2011.

Надалі визначають кількість палива витрачається на 100 кілометрів шляху за такою формулою: Qп / Sп * 100 км., Де Qп-це витрата палива за звітний період. Sп-пробіг автомобіля за звітний період.Результати розрахунку катуються. Надалі розроблену норму витрати палива затверджує наказом керівник організації. Після чого її можна використовувати для підрахунку витрат на паливо.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: