» »

Які документи подаються для заміни водійського посвідченняТермін дії водійського посвідчення обмежується десятьма роками. Замінити права доведеться раніше у випадку, якщо вони механічно зіпсовані або власник змінив прізвище, ім'я. Для заміни потрібно зібрати деякі довідки, сплатити державне мито і написати заяву.

Які документи подаються для заміни водійського посвідчення

Якщо підходить термін закінчення вашого водійського посвідчення, то подбайте заздалегідь про збір необхідних довідок. Пам'ятайте, що права можна замінити за кілька днів до закінчення їх терміну дії, а от з простроченим документом не можна їздити за кермом жодного дня.

Для заміни водійського посвідчення вам знадобиться медична довідка для водіїв, її форма № 083/У-89. Для отримання цієї довідки необхідно надати дві фотографії, ваш паспорт і пройти комісію з фахівців-медиків. Фізичне здоров'я ви підтвердите у хірурга, офтальмолога, отоларинголога, невропатолога, дерматолога, терапевта і нарколога, для підтвердження психічного здоров'я передбачено обстеження у психотерапевта. У списку фахівців для жінок позначений огляд лікарем-гінекологом. Комісію лікарів ви повинні проходити в клініці, яка закріплена за місцем вашої постійної прописки, саме там зберігаються дані про ваші щеплення, є журнал реєстрації та постановки на облік наркологічних і психічних хворих.

Сплатіть в терміналі або у відділенні банку державне мито на заміну прав, реквізити ви знайдете в інформаційній службі банку або на офіційному сайті Державтоінспекції МВС Росії. У 2014 році розмір держмита за заміну посвідчення водія становить 400 рублів. Квитанцію про сплату ви надасте при заміні прав з усіма іншими документами.

Вам знадобиться водійська картка, яка зберігається у вас з часу отримання самого першого водійського посвідчення після здачі необхідних іспитів. Обов'язково надайте наявні права, які вимагають заміни, навіть якщо вони механічно зіпсовані.

Коли ви міняєте водійські права у зв'язку із зміною прізвища або імені, уявіть документи, що підтверджують такі зміни. Наприклад, якщо після укладення офіційного шлюбу ви візьмете прізвище другого вашої половини, то у відділ ДАІ до документів на заміну прав прикладіть свідоцтва про шлюб. Якщо ви змінює прізвище при розірванні шлюбу, тобто берете дівоче прізвище, то знадобиться свідоцтво про розлучення.

Обов'язково уявіть свій паспорт, що підтверджує ваше громадянство і місце прописки. Якщо ви маєте тимчасову реєстрацію, то уявіть підтверджуючий документ. Заміну водійського посвідчення ви здійснюєте у відділі ГИБДД, який закріплений за місцем вашої прописки або за місцем тимчасової реєстрації.

Вам необхідно заповнити бланк заяви щодо заміни водійського посвідчення. У ньому ви прописуєте свої паспортні дані, всі дані наявного у вас водійського посвідчення та позначаєте причину, по якій міняєте права. Бланк заяви ви зможете завантажити на офіційному сайті Державтоінспекції МВС Росії чи вам його нададуть у відділенні ГИБДД. Враховуйте, що від вас вимагається заповнити тільки лицьову сторону бланка, зворотний бік заповнює інспектор ДІБДР.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: