» »

Що робити, якщо машина вилетіла в кюветВід аварій не застрахований ніхто. І в разі потрапляння в дрібне ДТП не варто засмучуватися. Краще зібратися і провести всі необхідні процедури, які допоможуть встановити винного і оформити потрібні документи для отримання страховки на ремонт авто. Але іноді відбуваються ситуації, які здатні буквально вибити водія з колії. Наприклад, якщо автомобіль внаслідок дорожньо-транспортної події вилетів в кювет.

Що робити, якщо машина вилетіла в кювет
Попадання автомобіля в кювет - неприємно, але не смертельно. У першу чергу, в даній ситуації необхідно сконцентруватися і подумати, як ви будете добувати свою машину. І тільки потім потрібно проводити оцінку збитку.

Що робити, якщо авто вилетіло в кювет

Для початку дійте, як і в будь-який інший ситуації - виставте знак аварійної зупинки. І неважливо, що ваш автомобіль потрапив в ДТП не на проїжджій частині. Щоб його дістати, доведеться звільнити місце на смузі. І зробити це краще заздалегідь. Згідно з правилами, знак потрібно ставити на певній відстані. Так, наприклад, якщо машина вилетіла в кювет в межах міста, трикутник, який сигналізує про аварійну зупинку, потрібно поставити не менш, ніж в 15 метрах від місця події. Якщо аварія сталася за містом, відстань до знака від місця ДТП повинна бути збільшена вдвічі - до 30 метрів. Проте варто пам'ятати і про нюанси. Так, наприклад, якщо ваша машина вилетіла в кювет за поворотом, знак аварійної зупинки потрібно виставити безпосередньо перед поворотом.Виставляя знак, будьте дуже уважні і обережні. Адже йде на великій швидкості машина ззаду можна просто не встигнути зреагувати на вашу появу на дорозі, і справа прийме сумний оборот. Далі потрібно подбати про евакуацію автомобіля з канави. І для цього можна використовувати кілька різних варіантів. Так, наприклад, якщо ви були не один (їхали компанією кудись на декількох машинах), і ваше авто потрапило в неглибоку канаву, можна спробувати витягнути машину, потягнувши її за трос. Для цього достатньо закріпити трос під бампером (як правило, у автомобілів є крюки і під переднім, і під заднім), і потихеньку акуратно почати витягати її. Посилити ефект можна, підштовхуючи автомобіль зовні. Звичайно ж, оптимальним варіантом буде виклик професіоналів для виконання евакуації постраждалого транспортного засобу. Їх робота включає в себе не тільки сам процес витягування автомобіля з кювету, а й підготовчі роботи. Для початку потрібно відключити всю електрику машини, щоб не виникло ніяких додаткових проблем. Потім проводиться розгальмовування коліс автомобіля. Це необхідно, щоб ніщо не заважало автомобілю вільно пересуватися в процесі його витягування з кювету. Іноді професіонали перестраховуються і щоб уникнути виникнення поломок проводять часткову розбирання ходової частини машини, щоб не зламати вузли і механізми трансміссіі.Бояться цього не варто, все одно після такого ДТП доведеться їхати в сервіс для огляду і діагностики авто. Там вам все на місце і повернуть. А заодно перевірять, наскільки сильно постраждали механізми. Якщо автомобіль потрапив у глибокий і складний з точки зору рельєфу кювет, є ймовірність, що знадобляться земельні роботи. У цьому випадку, як правило, виривають траншеї, а іноді навіть і спилюють заважають дерева.

Що варто враховувати

Якщо ваш автомобіль потрапив у кювет, це зовсім не означає, що більше їздити він вже не зможе. Все залежить від пошкоджень, які він отримав при падінні. Добре, якщо у вас є повне добровільне страхування. Тоді вам взагалі не потрібно переживати. Правда, в цьому випадку варто викликати екіпаж ГИБДД, який зафіксує факт ДТП і видасть вам всі необхідні довідки для страхової. Заздалегідь запишіть телефон евакуатора і возите його з собою, щоб, якщо раптом непередбачене пригода трапиться, не довелося бігати і судорожно шукати номера спеціалізованих компаній.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: