» »

Як не заснути за кермом?Напевно кожен автомобіліст хоч раз стикався з сонливістю за кермом. Чи варто говорити, наскільки це небезпечно? Як з нею боротися?

Як не заснути за кермом?

В дорозі намагайтеся не дивитися довго в одну точку, а час від часу переводити погляд на узбіччя дороги, панель приладів, або, скажімо, попутника праворуч від вас. Розмови з попутником, до речі, теж хороший спосіб не заснути.

Якщо вам часто доводиться стикатися з такою проблемою, то можна замислитися про придбання спеціального "протівосонного" електронного пристрою. Воно кріпиться на вухо і будить водія, якщо його голова нахиляється - знак, що він засинає.

Деякі автолюбителі для боротьби зі сном п'ють енергетики, але виконуйте міру, і більше двох банок за раз не пийте. Кофеїн, який міститься в енергетичних напоях, звичайно збудливо діє на центральну нервову систему, стало бути, заснути не вийде, але з ослабленням його дії, людини почне ще сильніше хилити в сон.

В дорозі можна включити в автомобілі магнітолу, причому, краще радіо, тому що музика там подається упереміж з рекламою і словами диктора, тобто, відсутня присипляти монотонність.

Якщо ви відчуваєте, що сон все-таки не відступає, то, можливо, є сенс йому не чинити опір, інакше ви можете навіть не помітити, як заснете. Може варто зупинитися і якийсь час поспати? Адже навіть 10-15 хвилин сну вистачить, щоб впоратися з сонливістю хоча б на найближчу годину.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: