» »

Як виписати довіреністьВласник автомобіля вправі передати його управління у тимчасове користування своїм родичам, друзям або знайомим. Перед тим, як вручити ключі та документи на машину, необхідно скласти довіреність.

Як виписати довіреність
Вам знадобиться
  • - ПК з доступом в інтернет;
  • - принтер або чистий аркуш паперу і кулькова ручка.

Відвідайте онлайн-сервіс формування довіреності на керування автомобілем на порталі «Автосфера». Заповніть всі рядки майбутнього документа. Вкажіть марку, модель і державний реєстраційний знак вашої машини.

Впишіть VIN-код вашого транспортного засобу і номер його двигуна. Вкажіть колір кузова, серію і номер ПТС (паспорта транспортного засобу). Заповніть відомості про технічний паспорт машини (серія, номер, дата і місце видачі). Напишіть ваші ПІБ і паспортні дані.

У розділі «Довірена особа» введіть в давальному відмінку прізвище, ім'я та по батькові людини, якій ви довіряєте автомобіль. Поставте термін дії доручення, який не повинен перевищувати 3 років. Пам'ятайте, що на території Росії документ без вказівки часового діапазону має силу протягом 1 року. За межами країни легітимність довіреності обмежується лише рішенням власника автомобіля про її скасування.

Пропишіть в документі повноваження, надані вашому представнику, і дозвіл або заборону на їх передоручення третім особам. Бажаючи обмежити можливість використання вашої машини невідомими особами, внесіть в текст «без права передоручення».

Обов'язково вкажіть у довіреності дату її складання. В іншому випадку дозвіл буде недійсним. Роздрукуйте сформований документ на принтері або перепишіть текст від руки на чистий аркуш паперу. Поставте особистий підпис.

Врахуйте, що довіреність в простій письмовій формі не дає право представляти інтереси власника автомобіля у відносинах з офіційними органами. Якщо вам необхідно видати дозвіл з правом продажу транспортного засобу або з можливістю його постановки на державний облік, а також для закордонних поїздок вашого повіреного, завірте документ у нотаріуса.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: