» »

Як відкрити категорію у водійських правахНова категорія у водійських правах дозволить вам керувати транспортними засобами іншого типу. Для того щоб відкрити категорію, необхідно в більшості випадків пройти навчання в автошколі, скласти практичний і теоретичний іспити, оплатити всі збори і мита.
Як відкрити категорію у водійських правах
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - водійське посвідчення;
  • - водійська картка;
  • - дві фотографії;
  • - квитанції про оплату мита та збору;
  • - документ про проходження навчання в автошколі.

Перш ніж звернутися до навчального закладу, подумайте, чи досягли ви того віку, в якому можна отримати певну категорію. Якщо права з категорією А можна отримати вже в 16 років, то отримання прав на легковий або вантажний автомобіль (категорії В і С) можливо лише в 18 років. Автобусом, трамваєм, тролейбусом можна управляти лише з 20 років. Категорію Е (керування транспортними засобами з причепами та напівпричепами) можна отримати лише за наявності категорій В, С або Д в правах більше року.

Зверніться в автошколу, оплатіть курс навчання і відвідайте всі лекції і практичні заняття. Зверніть увагу, на категорію А і В не обов'язково проходити курс навчання, ви можете підготуватися до іспитів самостійно.

Знайдіть комплект екзаменаційних білетів до тієї категорії, яку ви хочете отримати. Його можна купити в книжковому магазині або знайти онлайн. Обов'язково перевірте актуальність квитків, вони щороку змінюються. Якщо зможете, вивчіть всі квитки напам'ять, щоб здати з першого разу не тільки внутрішній іспит автошколи, а й іспит в ГИБДД.

Зверніть увагу, що в деяких випадках теоретичного іспиту можна уникнути. Якщо ви здавали не більше трьох місяців тому іспит на іншу категорію, зверніться до свого відділення ГИБДД, щоб його результати вам зарахували. При цьому має значення та категорія, на яку ви здавали - уточніть у відділенні ГИБДД.

Здайте практичний іспит на водіння, спочатку в автошколі, потім в ГИБДД. При цьому необхідно без помилок виконати три вправи на автодромі, на вибір інструктора. Далі ви підете в місто і продемонструйте знання правил дорожнього руху та вміння адекватно водити автомобіль в постійно мінливих умовах.

Приготуйте документи для здачі іспитів і отримання посвідчення. Вам знадобиться паспорт, водійська картка, медична довідка, водійське посвідчення на право керування транспортним засобом, квитанція про оплату збору за здачу іспитів і мита, дві фотографії (якщо підрозділ ГИБДД їх вимагає). Отримайте нові права.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: