» »

Як отримати категорію ЕЗ 1 січня категорія Е як окремо взята категорія перестала існувати. З'явилися три нові категорії ВЕ для легкових автомобілів з причепом, РЄ для вантажівок з причепом і DE для зчленованих автобусів. Очевидно, що остання категорія затребувана тільки у великих автобусних парках великих міст.

Як отримати категорію Е

Для отримання категорій РЄ та ВЕ майте водійський стаж не менше одного року по категорії С і В відповідно. Для проходження навчання підтверджувати стаж немає необхідності. Але при здачі кваліфікаційних іспитів органи ГИБДД зажадають підтвердження. Підтверджуючими документами можуть бути або виписка з трудової книжки, завірена печаткою організації, або документи на особистий автомобіль.

Для отримання категорій ВЕ та РЄ також необхідно досягнення віку 21 року. Знову ж пройти навчання ви можете до досягнення зазначеної кількості років, а здати іспит і відкрити категорію - відразу після досягнення 21-річчя.

Пройдіть навчання в спеціалізованій автомобільної школі на потрібну категорію. Вибираючи автошколу, орієнтуються не на дешевизну навчання, а на відсоток випускників, що складають іспити з першого разу, на виробничу базу школи: наявність тренажерів і кваліфікованих інструкторів, сучасних обладнаних автомобілів з причепом, власного автодрому

Перед кваліфікаційними іспитами в ГИБДД зберіть наступний пакет документів: засвідчує особу документ (паспорт), медичну довідку встановленого зразка з копією, квитанцію про оплату держмита. Також необхідна особиста картка водія, свідоцтво про закінчення курсів з підготовки водіїв транспортних засобів категорії СЕ або ВЕ, документи, що підтверджують стаж керування транспортних засобів відповідної категорії не менше 1 року.

Теоретичний іспит для отримання категорій РЄ та ВЕ не передбачений. Практичний іспит проводиться в два етапи. Перший етап - на закритій для руху інших транспортних засобів майданчику або автодромі. Полягає у перевірці правильності виконання вправ «постановка до платформи заднім бортом» і «прямолінійний рух заднім ходом». Другий - на випробувальному маршруті в умовах реального дорожнього руху.

Якщо іспит буде не зданий, ГИБДД повідомить причини не здача в письмовій формі. Пройдіть повторний іспит в строк, не раніше ніж через 7 днів з дня проведення попереднього іспиту.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: