» »

Як дотримуватися правил дорожнього рухуДотримання правил дорожнього руху. Знати правила дорожнього руху ще не означає дотримуватися їх. Більш того, деякі водії взагалі вважають, що правила придумали для чайників, а досвідчені водії можуть орієнтуватися на власну інтуїцію. Але практика показує, що найстрашніші аварії відбуваються саме через грубе порушення ПДД. Так як навчитися дотримуватися встановлених правил і при цьому не створювати незручностей для інших водіїв?

Як дотримуватися правил дорожнього руху

Багато суперечок відбувається навколо проїзду на жовтий сигнал світлофора. Він сигналізує про те, що зараз запалиться червоний, але сам по собі не є заборонним. Адже в ПДД чітко сказано, що ви маєте право проїхати на жовтий сигнал, якщо не встигаєте загальмувати. Цією вивертом і користуються водії. Перед світлофором ви повинні враховувати свою швидкість. Якщо ви бачите, що світлофор горить вже давно, то найімовірніше він скоро почне горіти, а значить, сенсу прискорюватися немає, проскочити ви не встигнете. А якщо він загорівся недавно, то краще швидше проїхати перехрестя.

Поведінка в пробках окрема тема. Стояти в них не хочеться нікому, і водії намагаються об'їхати її будь-якими способами, частіше - по узбіччю дороги. А пробка при цьому менше не стає. Навпаки, частіше невеликий затор розтягується саме через те, що комусь колись постояти зайвих п'ять хвилин. Адже якщо машини, які стояли в кінці, пролазять в початок, середина потоку практично не рухається. Ті, хто на початку, зобов'язані пропускати з'їжджають з узбіччя, і рух практично паралізується. Проявіть терпіння - вигадали кілька хвилин не варті того, щоб трястися по узбіччю і вислуховувати цілком обгрунтовані звинувачення інших водіїв.

Дотримуйтесь швидкісного режиму - це одна з основ безпеки. Дозволена швидкість в населеному пункті - 60 км / ч. На цій швидкості простіше швидко прийняти рішення і зупинитися без наслідків для інших учасників руху. Але в першу чергу, дотримуйтесь швидкість потоку. Якщо ви їсте в лівому ряду, де всі їдуть більше 60 км / год, дотримуватися правил ставати небезпечно для життя. Звільніть цю смугу для «гонщиків», а самі перебудуйтеся в правий ряд.

Іноді чітке дотримання ПДР розходиться з реальною дорожньою обстановкою. У цьому випадку ви повинні керуватися здоровим глуздом і прогнозувати ситуацію. Але ні в якому разі не можна піддаватися стадному інстинкту і грубо порушувати правила.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: