» »

Як заглушити дизельНа бензинових двигунах мотор глушиться шляхом виключення системи запалювання. На дизельних системи запалювання немає, тому заглушуються вони по-іншому. А щоб продовжити ресурс дизеля, слід знати і виконувати декілька правил при виключенні мотора.

Як заглушити дизель

Щоб заглушити дизельний двигун, перекрийте подачу палива. На легкових автомобілях для цього перекажіть ключ у замку запалювання в необхідне положення. При цьому спрацює електричний клапан, який перекриває подачу солярки по паливній магістралі. На сучасних моделях припиняється подача керуючих імпульсів на відкриття форсунок.

На вантажних автомобілях, великих автобусах і тракторах натисніть кнопку, розташовану на підлозі в області ніг водія або на панелі приладів, або на спеціальний важіль. При цьому механічний привід перекриє подачу палива в паливному насосі. Врахуйте, що просто натиснути кнопку недостатньо. Після натискання утримуйте її до тих пір, поки дизель не заглушиться.

Щоб використовувати пристрій для перекриття подачі палива в якості моторного гальма на вантажівці або автобусі, заглушите їм дизель, не вимикаючи зчеплення. При цьому автомобіль почне сповільнюватися. Використовуйте цей прийом при наближенні до світлофора або на спуску і тільки на вантажівках (автобусах), оснащених механічним приводом перекриття подачі палива. На легкових автомобілях з електроклапаном застосування цього способу може привести до поломки системи живлення.

У разі поломки електричного клапана, що перекриває подачу солярки, користуйтеся наступним прийомом для глушіння мотора: не вимикаючи передачу, відпустіть зчеплення, одночасно натискаючи гальмо. Для більшої ефективності цього прийому заздалегідь включите вищу передачу.

При експлуатації дизельного двигуна в умовах низьких температур (мінус 25 і нижче) перед тим як заглушити дизель, залийте в масляний картер стакан бензину. Бензин тимчасово зменшить в'язкість масла і полегшить пуск. Після запуску і прогріву двигуна бензин випаруватися і випарується через вентиляцію картера. Після активного застосування цього методу по закінченні зимового періоду змініть масло, так як бензин прискорює окислення масла.

Зачекайте 1-3 хвилини перед вимиканням дизеля, даючи йому попрацювати на холостих обертах. Це дозволить значно збільшити термін служби турбіни, дозволяючи маслу охолонути і охолодитися, а також стекти з турбонагнетателя перед виключенням. Природно, для дизелів, не оснащених турбонаддувом, у застосуванні цього прийому немає необхідності.

На сучасних дизельних іномарках штатно встановлені турботаймером, що забезпечують примусову роботу дизеля протягом деякого часу після його виключення. Турботаймером з інтелектуальною системою управління вираховують необхідний час, через яке мотор буде заглушений, враховуючи тривалості і інтенсивність навантажень на нього.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: