» »

Як почати рух на автомобіліПеред початком руху на автомобілі, необхідно підготувати його до поїздки і перевірити роботу всіх систем. Запорукою комфортного пересування служить правильна посадка і послідовність дій.

Як почати рух на автомобілі

Перед початком руху необхідно завести і прогріти двигун. При мінусових температурах оптимальним часом прогрівання двигуна вважається 15-20 хвилин. При сильних морозах - до півгодини. Якщо двигун дизельний, то час прогрівання збільшується ще на 7-10 хвилин.

Важливу роль грає посадка в автомобілі. Сидячи, ви повинні упиратися спиною в спинку сидіння. Руки на кермі повинні бути трохи зігнутими. Руками ви повинні вільно діставати до приладової панелі, коробки передач. Сидіння присуньте так, щоб ваші ноги діставали до педалей, без руху корпуса. При цьому ноги не повинні бути сильно зігнуті в колінах.

При заведеному двигуні, подивіться на приладову панель. Там відбивається поточний стан витратних матеріалів автомобіля. Якщо горить лампочка масло, то його необхідно підлити. Подивіться на залишок бензину, може вже пора звернути на заправку. Якщо у вас є бортовий комп'ютер, подивіться на його дані. Всі помилки системи будуть негайно виведені на дисплей.

Після достатнього прогріву двигуна, можна починати рух. Увімкніть ближнє світло, пристебніться, закрийте центральний замок. Перед початком руху подивіться в бічні дзеркала, переконайтеся, що машин на траєкторії вашого руху немає або вас пропускають. Увімкніть поворотник.

Якщо у вас МКПП, вичавіть зчеплення, включіть першу передачу, опустіть ручник і, плавно відпускаючи зчеплення, натискайте на педаль газу. Трохи розженетеся і перемкніть другу передачу. Далі дійте за дорожній обстановці.

Якщо у вас автоматична коробка, натисніть педаль гальма. Переведіть ручку коробки передач з положення Parking в положення Drive. Приберіть ногу з педалі гальма. Машина почне повільне рух. Корегуйте прискорення автомобіля педаллю газу.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: