» »

Навіщо автомобілісти блимають фарамиКрім основних правил дорожнього руху існує свій неофіційний мову жестів і сигналів, за допомогою яких автомобілісти спілкуються один з одним. Це свого роду взаємовиручка, інший раз добре допомагає в тій чи іншій ситуації. Тому дуже важливо знати цю мову і розуміти його, бути взаємоввічливими на дорозі.

Навіщо автомобілісти блимають фарами

Мова сигналів фарами

Напевно, найпоширеніший сигнал фарами на дорозі - це переключення з ближнього на дальній кілька разів. Так водії попереджають один одного про те, що попереду знаходиться виїзний пункт ГИБДД, який здійснює контроль швидкісного режиму або інша небезпека. Подається він в основному на трасах і за містом. Адже, що гріха таїти, найчастіше, водії перевищують допустиму швидкість встановлену правилами, особливо якщо стан автомобіля дозволяє це. Цікаво, що крім водіїв, про наявність постів ГИБДД можуть попереджати навіть велосипедисти. У них, звичайно, фари відсутні, зате є багата фантазія. Дуже часто вони стосуються долонею свого плеча, як би вказуючи на погони. Слід подякувати водія, який подав вам сигнал фарами, піднявши вгору долоню або кивнувши головою, це своєрідний знак ввічливості, і так прийнято робити.

Які ще сигнали з морганням фарами існують

Бувають ситуації на дорозі, коли вам терміново треба кудись доїхати, а попереду їде дуже нерозторопний водій. Для того щоб попросити пропустити вас, роблять кілька сигналів ближнім або дальнім світлом. Коли попереду йде машина вас пропустила, і ви проїхали вперед, не забудьте посигналити йому, перемикаючи туди-сюди поворотники кілька разів. Деякі водії дякують, включаючи кілька разів аварійку, але правилами заборонено включати її без потреби, а в деяких країнах Європи вас можуть навіть за це оштрафувати.

Якщо ви їдете в темний час доби, і задня машина вас сліпить, ви повинні посигналити йому аварійкою або поворотниками, даючи йому зрозуміти цим, щоб він переключився на ближнє світло. Те ж саме повинні будете зробити ви в аналогічній ситуації.

Іноді на дорозі трапляються ситуації, коли попереду їде велика фура і вам складно її обігнати. Далекобійники, в основному, тямущі люди і можуть допомогти вам зробити маневр. Так, якщо він блимає вам правим поворотником, значить, можна обганяти, попереду вільно. Якщо ж блимає лівий поворотник, значить, їде зустрічний автомобіль і варто почекати. Після того, як ви обженете фуру, обов'язково подякуйте його за це і, можливо, у відповідь почуєте гудок.

Всі перераховані вище сигнали подають в основному за містом, але для міста також існують свої сигнали фарами. Так якщо вам сигналять один раз дальнім світлом, значить вас пропускають. Така ситуація може бути при перестроюванні з однієї смуги в іншу або при виїзді з дворів і стоянок.

Пам'ятайте, що взаємоповага і взаємовиручка на дорогах набагато підвищує безпеку руху.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: