» »

Як переоформити машину в ДАІНайчастіше за переоформленням документів на автомобіль звертаються в разі його продажу і покупки на вторинному ринку. Часто такі угоди відбуваються при виписуванні генеральної довіреності, яка дає право виробляти з машиною всі законні дії.
Як переоформити машину в ДАІ
Вам знадобиться
  • - генеральна довіреність або документ купівлі-продажу;
  • - свідоцтво про реєстрацію т / с;
  • - ПТС;
  • - страховка ОСАГО.

Якщо ви збираєтеся оформити машину, на якій їздите по генеральній довіреності на себе, зніміть автомобіль з обліку за місцем його реєстрації. Зверніться у відділ ДАІ вашого району (за місцем прописки або реєстрації) і поставте автомобіль на новий реєстраційний облік. Для цього вам знадобляться транзитні номери, ПТС, генеральна довіреність на право керування автомобілем, завірена нотаріусом, паспорт, страховка ОСАГО, квитанція на оплату держмита. Якщо знімати і ставити автомобіль на облік ви будете в одному і тому ж відділі ГИБДД, це можна зробити за один день, попередивши інспектора про такий варіант.

Якщо ви хочете продати автомобіль, яким ви володієте за генеральним дорученням, новому господареві, вам все одно доведеться знімати машину з обліку, ставити на новий облік і знову знімати, вже для продажу. Можна зробити простіше і попросити господаря автомобіля зробити документ купівлі-продажу. По ньому вже або старий господар, або ви машину з обліку знімаєте. А от далі її вже на облік ставити не потрібно. Ви можете оформити договір-купівлі продажу відразу на нового господаря. Єдиний мінус такого способу - їздити на такій машині ви зможете 5 днів. А потім або ставити її на облік, або шукати покупця.

Якщо автомобіль дістався вам у спадок, дочекайтеся вступу в спадщину. Отримайте у нотаріуса нове свідоцтво про власність. З ним зверніться у відділ ДАІ, де машина стоїть на обліку. Вам знову доведеться автомобіль з обліку зняти і поставити за місцем проживання. Близькі родичі, щоб заощадити на договорах та рахунки можуть автомобіль подарувати, в таких випадках дарування не обкладається податком. Вам треба буде тільки оплатити послуги нотаріуса. Звичайно, це зручно тільки для дорогих автомобілів, щоб не вказувати вартість у довідці-рахунку.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: