» »

Як оформити машину на двох господарівПридбання авто за дорученням стало зараз досить поширеним явищем через те, що це швидко і дешево, а також включає в себе повноваження на відчуження автомобіля і право отримання грошових сум за його продаж. Але тут є як свої плюси, так і мінуси, так що перш добре подумайте, наважуючись на таку угоду.

Як оформити машину на двох господарів

Купуючи автомобіль через договір купівлі-продажу, громадянин стає його повноправним власником, при покупці ж за дорученням він буде власником, але не власником. Це різні юридичні поняття, тому що за дорученням людина фактично купує не автомобіль, а тільки право розпорядження та користування ним, права ж власника залишаються, як і були, у продавця. І якщо ви все-таки вирішили придбати авто за дорученням, простежте, щоб угода була оформлена юридично правильно.

Для оформлення безпосередньо самої довіреності підготуйте наступні документи: посвідчення особи, ПТС і його свідоцтво про реєстрацію. При постановці на облік надайте документи, що підтверджують власність власника на авто, а так само відомості про транзитних номерах, якщо такі були. Довіреність втрачає силу, якщо: закінчився термін її дії, при скасування довіреності, після смерті довірителя, а також при відмові особи, на якого оформлена довіреність. Для того, щоб і ви в майбутньому також могли видати довіреність на авто при продажу, простежте, щоб у оформлюваної на вас довіреності стояв пункт: «з правом передоручення».

Оформіть покупку автомобіля нотаріально - це обов'язкова вимога при придбанні його по генеральній довіреності. Перевірте, щоб була вказана фактична вартість в акті передачі прав на авто. Внизу документа обов'язково поставте дату та підписи обох сторін. Зверніть увагу на те, щоб автомобіль обов'язково був знятий з обліку в ГИБДД, а в ПТС була поставлена ​​відмітка про це.

В якості нового власника поставте автомобіль на облік в ГИБДД. Власник (той на кого буде фактичне оформлення) повинен буде зареєструвати автомобіль на себе протягом місяця в МРЕВ. При постановці на облік візьміть з собою наступні документи: паспорт автомобіля (ПТС), громадянський паспорт, свідоцтво реєстрації, договір угоди купівлі-продажу, страховий поліс і металеві номери автомобіля. Для технічного огляду необхідно буде пред'явити ще й медичну довідку, права, страховку ОСАЦВ, квитанції про оплату. Тому заздалегідь подбайте про їх наявність.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: