» »

Як купити автомобіль в автосалоніДо придбання нової машини потрібно поставитися не менше прискіпливо, ніж до автомобіля з пробігом. Не варто сліпо довіряти автосалонам. Завжди ретельно перевіряйте документи і автомобіль при покупці.

Як купити автомобіль в автосалоні

Для початку визначтеся з автосалоном, де ви будете купувати машину. Вибирайте серед великих салонів або мережевих дилерів, які мають декілька майданчиків. Виняток можуть становити лише монобренди. Автосалон повинен мати закритий шоу-рум, машини для продажу не повинні стояти на вулиці. Там можуть перебувати тільки автомобілі, які проходять передпродажну підготовку або видаються клієнту. Вибір же машини проходить тільки всередині будівлі. Зверніть увагу на впорядкованість салону, уважність персоналу. Менеджер з продажу повинен бути вам приємний, іноді з ним приходиться довго працювати.

Приїхати в салон, вибрати машину і через пару годин на ній ухати можна тільки в салонах неофіційних дилерів. Такі салони просто перекуповують популярні моделі і перепродують бажаючим придбати машину швидко. Такий салон не здійснює гарантійне обслуговування, ТО та інші додаткові послуги, але обслуговуватися ви все одно можете в будь-якому сервісному центрі у офіційних дилерів.

На популярні моделі автомобілів буває чергу. Чекати доведеться в середньому 1-2 місяці, але деякі моделі можна очікувати і до декількох років. Це стосується машин, на які комплектація підбирається за індивідуальним замовленням. Очікування автомобілів бізнес-класу деяких брендів може тривати в середньому три тижні, а може і пару-трійку днів залежно від бажаної комплектації.

Якщо ви купуєте автомобіль в кредит, в салоні є представники банків, які підберуть вам кредитну програму. Якщо автомобіль необхідно чекати, то спочатку замовляєте машину, а потім чекаєте відповіді з банку. Навіть у разі негативної відповіді вам повернуть завдаток або запропонують придбати інший автомобіль. Завдаток зазвичай становить 10-30% від вартості автомобіля.

При оформленні документів на машину завжди уважно читайте договір і звіряйте номери агрегатів. Всі додаткові опції, встановлені в салоні, повинні бути вказані. Забрати «чисту» машину без додаткового обладнання дуже складно. Продавцям невигідно віддавати такі машини, оскільки з них виходить мало прибутку. Якщо встановлювати дороге обладнання ви не хочете, то можна зробити антикор, купити внутрісалонного килимки, все що потрібно, але при цьому маловитратні. До речі, всі автомобілі, які представлені в шоу-румі і є в наявності, максимально «упаковані» додатковим обладнанням.

На видачі автомобіля уважно його огляньте. Без огляду не підписуйте ніяких актів. Автомобіль вам повинні видати після мийки, тому всі кузовні недоліки будуть видні дуже добре. Не сподівайтеся, що якщо машина нова, то дефектів у неї немає. Краще все самі уважно огляньте. Звірте номера кузова і двигуна. Перевірте працездатність всіх елементів і агрегатів. Якщо ви поїдете з салону і недоліки проявляться пізніше, в цьому випадку вам буде дуже складно пред'явити претензії продавцю. Вас можуть обслужити лише по гарантії.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: