» »

Як купити машину по генеральній довіреностіЗбираєтеся купувати машину по генеральній довіреності - значить, в більшості випадків, вступаєте на мінне поле. Так, з точки зору паперової тяганини, простіше: взяв машину, віддав гроші і ніяких зайвих папірців не потрібно оформляти. Однак все на ділі виходить не так безхмарно. Тому купувати автомобіль за дорученням потрібно дуже обережно.

Як купити машину по генеральній довіреності
Вам знадобиться
  • - Паспорт;
  • - документи на автомобіль;
  • - автомобіль;
  • - власник транспортного засобу;
  • - гроші;
  • - нотаріус.

Купуючи автомобіль за генеральним дорученням, пам'ятайте, що ви не стаєте автоматично власником даного транспортного засобу. За юридичним стандартам, ви всього лише людина, якій на законних підставах можна користуватися машиною певний час. Хоча ви при цьому віддаєте за неї досить велика кількість власних грошей. Якщо такий варіант вас влаштовує, то вирушайте з власником автомобіля до нотаріуса для того, щоб оформити довіреність.

Для оформлення всіх необхідних документів від вас буде потрібно паспорт. Власник транспортного засобу зобов'язаний надати свій комплект паперів, що включає в себе посвідчення особи (все той же паспорт), технічний паспорт автомобіля і так звану "синьку". На підставі всіх наявних у нього даних нотаріус складає довіреність, яку власник машини підписує і передає вам. Тепер ви можете користуватися даним транспортним засобом на законних підставах. Тільки бланк цей вам доведеться завжди возити з собою, щоб не порушити ч.1 ст.12.3 КоАП (керування ТЗ без документів, що підтверджують право володіння ним). За таке правопорушення у вас можуть автомобіль навіть вилучити і відправити на штрафну стоянку.

Складання довіреності відбувається або після того, як ви віддасте гроші за машину власнику, або безпосередньо перед тим, як ви їх віддасте. Якщо власник автомобіля ваш - хороший знайомий, і ви йому довіряєте, то оплату за автомобіль можете внести перед оформленням документів. Якщо ж людина не особливо добре знайомий вам, то ризикувати не варто. У будь-якому випадку краще всього попросити з продавця розписку в тому, що гроші він від вас отримав і претензій не має. Так ви зведете до мінімуму можливість виникнення проблем.

Пам'ятайте, що, купуючи автомобіль за генеральним дорученням, ви сильно ризикуєте. По-перше, власником залишається той, на кому офіційно числиться машина. А це означає, що в будь-який момент він може скасувати довіреність і відкликати у вас назад своє авто. Природно, не повернувши при цьому гроші. По-друге, у разі загибелі однієї людини з тих, хто вказаний у довіреності, машину також легко можна втратити. Якщо помирає власник, то відповідно до закону про спадкування в права щодо володіння автомобілем вступають його спадкоємці. А вони довіреність з вами не укладали, тому легко можуть машину у вас вилучити.

У разі смерті покупця його спадкоємці можуть розраховувати на володіння даним автомобілем тільки в тій ситуації, якщо власник - вкрай благородний і порядна людина і погодиться переоформити транспортний засіб на них. Також позбутися "свого" транспортного засобу ви можете і у випадку, якщо у власника виникнуть будь боргові зобов'язання перед державою. При їх несплаті все майно боржника вилучається, в тому числі і ваш автомобіль.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: