» »

Як оглядати машину при покупціПри покупці навіть нового автомобіля необхідно уважно оглянути машину і документи на неї. А про автомобілі з пробігом і говорити не доводиться. Адже у продавців - приватних осіб і автосалонів, одна мета: продати вам цю машину у що б то не стало. Щоб не опинитися обдуреним, уважно проводите огляд автомобіля і перевіряйте всі підписані документи.

Як оглядати машину при покупці

Купуючи машину в автосалоні (нову або з пробігом), будьте пильні. Як би сильно ви не довіряли дилеру, може спрацювати горезвісний «людський фактор» і ви можете отримати не зовсім те, що очікували. Попередньо з вами укладають договір на купівлю автомобіля. У договорі має бути зазначена комплектація машини. Обов'язково візьміть офіційний рекламний проспект, в якому зазначено, що саме входить в обрану вами комплектацію. Саме з цим листком і приймайте автомобіль у менеджера з продажу на видачі. Інакше ви ризикуєте недоотримати деякі дрібниці, на зразок килимка в багажному відділенні, який повинен бути присутнім в оплаченої вами комплектації автомобіля.

Перш ніж підписати договір прийому машини, огляньте кузов. Навіть нові машини можуть мати фарбовані елементи, подряпини, нові скла і оптику. Якщо ви виявите ці дефекти вже після того, як виїхали з салону, подати претензію буде набагато складніше.

Якщо вам встановлювали додаткове обладнання, звіртеся по замовлення-наряду, що вам поставили. Припустимо, ту сигналізацію, яку ви оплатили. У великих мультибрендових автосалонах, де великий обсяг продажів, можуть траплятися накладки.

Звіряйте всі номери агрегатів. Це правило актуально навіть для нової машини. Навіть якщо вам доведеться лізь під машину, щоб подивитися номер двигуна (наприклад, на Fiat). Якщо номери на машині з пробігом не читаються або мають видимі пошкодження, відмовляйтеся від покупки. Інакше у вас можуть виникнути проблеми з постановкою машини на облік і доведеться робити експертизу.

Правило покупки автомобіля з пробігом просте - треба бачити і слухати. Спочатку огляньте кузов машини. Фарбовані поверхні будуть трохи відрізнятися від заводських наявністю ряби, якщо фарбування проводилася кустарним способом. Дізнатися справжній колір фарби можна, відігнувши обшивку. Там же можна подивитися наявність додаткових зварювальних швів, які свідчать про заміну деталей.

Оглядайте двигун, поки він холодний. Деякі сторонні шуми на прогрітому автомобілі почути вже не можна. Чистий, помитий двигун на автомобілі з великим пробігом повинен насторожити. Так можуть приховувати, що тече масло.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: