» »

Як оформити машину на іншу людинуЯкщо ви купуєте або продаєте старий автомобіль, вам необхідно пройти процедуру його переоформлення. Передати права на транспортний засіб іншій особі можна за договором купівлі-продажу, шляхом дарування або міни, а також у порядку спадкування і розділу майна.

Як оформити машину на іншу людину
Вам знадобиться
  • паспорт транспортного засобу, паспорт продавця, паспорт покупця, довіреність, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу

Проведіть процедуру купівлі-продажу. Основним документом у цій угоді є договір. Краще завірити його нотаріально. Майте на увазі, що договір оформляється за встановленою формою і має містити відомості про покупця і продавця, а також про предмет угоди. Слідкуйте, щоб переоформлення відбувалося грамотно, із складанням акта приймання-передачі автомобіля. Уважно вивчіть інформацію про транспортний засіб. Зверніть увагу на нюанси, які можуть бути при переоформленні автомобіля іноземного виробництва. Краще, якщо вони вже поставлені на облік в ГИБДД.

Пройдіть процедуру отримання у власність автомобіля в порядку спадкування. Тут основним документом є свідоцтво про право на спадщину. Пам'ятайте, що вам потрібно буде пред'явити копію свідоцтва про смерть власника транспортного засобу. Тоді машину знімають з обліку і на підставі свідоцтва про право на спадщину ставлять його на облік вже на ім'я спадкоємця. Якщо автомобіль переоформлюється третьою особою, потрібно довіреність, нотаріально завірена і містить інформацію про повноваження довіреної особи. У цьому списку обов'язково мають бути права на зняття з обліку та реєстрацію в ГИБДД.

Переоформлюєте автомобіль за дорученням. Ви можете видати або одержати доручення тільки на певні дії, такі як зняття машини з обліку, її продаж, представляти інтереси власника на технічному огляді. Продавець продовжує бути власником автомобіля, він несе повну відповідальність за події з ним. Також продавець не звільняється від обов'язку сплати штрафів та відшкодування шкоди, яка була заподіяна транспортним засобом. Покупець не стає власником автомобіля. Він може вчиняти лише ті дії, які прописані в довіреності, наприклад, управляти їй, проводити техогляд і оплачувати штрафи. Власник має право відкликати довіреність в будь-який момент, тоді покупець втратить право керувати автомобілем. Якщо відбудеться смерть власника, довіреність втратить свою силу і право власності буде належати спадкоємцям за законом.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: