» »

Як оформити угоди купівлі-продажу автомобіляЯк оформити угоди купівлі-продажу автомобіля. Власник транспортного засобу може самостійно знайти для нього покупця. Правовстановлюючим документом на транспортний засіб, придбаний без участі торгово-посередницької організації, є договір купівлі-продажу. Покупець і продавець оформляють його в процесі угоди.
Як оформити угоди купівлі-продажу автомобіля

За договором купівлі-продажу продає сторона зобов'язана передати автомобіль покупцеві. Покупець же зобов'язаний заплатити встановлену продавцем суму. Зверніть увагу, зовсім не потрібно при цьому нотаріальне завірення договору купівлі-продажу.

Для того щоб оформити договір, вам необхідно при собі мати ряд документів. Обов'язково повинен бути в наявності паспорт транспортного засобу (ПТС). Саме в ньому буде зроблена відмітка ГИБДД про зняття автомобіля з обліку для подальшого продажу. Угода не відбудеться за відсутності документів, що засвідчують особу покупця авто і продавця. Якщо продавець не є повноправним власником транспортного засобу, то повинна бути довіреність від власника. Тільки при його наявності можна здійснювати операцію купівлі-продажу.

Також бувають випадки, коли покупець не хоче ставати власником авто або вказувати своє прізвище в паспорті транспортного засобу. У цьому випадку необхідно мати довіреність на покупку автомобіля від людини, яка буде вважатися його господарем.

У ГИБДД має бути отримано свідоцтво про звільненому номерному агрегаті. Якщо автомобіль купується організацією, то співробітник, який відповідає за угоду, повинен мати при собі довіреність на право покупки транспортного засобу.

Договір купівлі-продажу авто повинен бути складений за рекомендованою формою. У ньому обов'язково повинні бути зазначені дані продавця і покупця. Крім того, необхідно заповнити інформацію про автомобіль: марка, модель, ідентифікаційний номер VIN, рік випуску, тип двигуна, шасі, кузова і колір машини. Після того, як всі дані заповнені, вказується сума, за яку буде здійснена купівля-продаж машини. Даний контракт повинен бути підписаний обома сторонами.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: