» »

Як продати автомобіль за дорученнямПродаж автомобіля - досить трудомісткий процес, що має велику кількість різних аспектів. Дуже часто машина продається в поспіху або «якнайшвидше».

Як продати автомобіль за дорученням

У разі такої форсованої продажу найлегше оформити угоду купівлі-продажу як отримання генеральної довіреності. Іншими словами, ви оформляєте довіреність на людину, якій продаєте машину, отримуєте від нього гроші і пишете розписку про отримання певної суми в рахунок оплати автомобіля. Генеральна довіреність дозволяє управляти і розпоряджатися автомобілем, а також продавати його в разі потреби. Щоб продати автомобіль за дорученням, потрібно зібрати пакет необхідних для цього документів. У нього входять:

 • Паспорт довірителя (людини, який передає права на автомобіль).
 • Оригінал і копія всіх значущих сторінок паспорта довіреної особи.
 • Документи про реєстрацію автомобіля.
 • Повні дані довіряють, якому передається авто: прізвище, ім'я, по батькові довіряю, дата народження, а також його адресу і довідка про реєстрацію за місцем проживання (прописка в паспорті). Для точної фіксації даної інформації краще пред'являти оригінал паспорта довіряти.
 • Також потрібні документи, що підтверджують факт купівлі авто. Надалі без цих документів постановка машини на облік буде неможливою. Потрібні точні дані про транзитні номерні знаки, якщо такі раніше вдавалося.
 • Щоб продати автомобіль за дорученням, слід звертатися для оформлення довіреності до нотаріуса. Без відповідного юридичного оформлення генеральна довіреність не матиме сили. Кожна людина, який вирішив продати машину за дорученням (або купити її таким чином), повинен уявляти собі всю небезпеку цієї процедури. З юридичної точки зору довіритель продовжує нести відповідальність за авто. Це загрожує неприємними наслідками обом сторонам у разі виникнення будь-яких проблем надалі. Крім того, продаж за дорученням користується популярністю серед всіляких шахраїв, тому варто бути дуже акуратним під час укладання угоди (або уникати таких угод в принципі).

  Автор: Максим Привалов
  Рекомендуємо почитати:
  Коментарі: