» »

Як поставити машину на облік в іншому містіДля того щоб поставити в іншому місті на облік ваш особистий автомобіль, не обов'язково надавати його на огляд за місцем проживання - достатнім буде надати «Акт єдиного технічного огляду».

Як поставити машину на облік в іншому місті
Вам знадобиться
  • - акт одиничного огляду;
  • - транзитні номери;
  • - договір купівлі продажу транспортного засобу, він же довідка-рахунок;
  • - страховка;
  • - талон технічного огляду (від старого власника);
  • - паспорт технічного засобу;
  • - довіреність;
  • - копія вашого паспорта, завірена у нотаріуса.

Після того як ви придбали автомобіль, рушайте в довколишній відділ огляду технічного транспорту та займіть чергу на реєстрацію транспортних засобів. Після цього, не чекаючи своєї черги, зверніться в будь-яке вікно і попросіть бланк заяви на «видачу акту єдиного технічного огляду» на руки. Після заповнення даного бланка підпишіть його у начальника, прізвище якого була зазначена в заяві.

Після цього дочекайтеся видачі документів на огляд. Ви побачите в отриманих документах квитанцію, на сумах в ній будуть стояти нулі. Ця процедура є абсолютно безкоштовною.

Потім слід регулювати автомобіль з документами на огляд. Після того, як оглядає поставить свої мітки в виданих документах, він поверне їх вам. Акт, виданий вам на руки, ретельно перевірте на наявність помилок. У пункті «державний номер» повинен стояти номер транзиту, а не старий державний номер з талона технічного обслуговування. Ім'я, прізвище і всі технічні дані повинні бути записані без граматичних помилок.

Далі існують два варіанти реєстрації. Відправляйтеся в рідне місто з усіма документами і робіть довіреність на брата, сестру, друга, або особисто надавайте всі документи на реєстрацію. Однак існує дешевший, хоч і складніший шлях - оформите довіреність у нотаріуса. За великим рахунком, юристи мають готові шаблони для підготовки подібних документів, проте краще на місці перевірте точність оформлення, щоб згодом не було проблем при реєстрації.

Довіреність повинна являти собою право постановки на облік автомобіля в конкретному регіоні, на конкретну людину з конкретної ПТС. Також запишіть паспортні дані людини, на якого оформляється доручення, а найкраще - копію першої сторінки. Якщо є особливі позначки в ПТС, також вкажіть їх в самій довіреності. Крім довіреності зробіть копію всіх сторінок паспорта і також завірте її в нотаріуса. Після цього ваша довірена особа відправляється з документами в ДАІ за місцем проживання, де оплачує вартість номерів, мито і подає документи на реєстрацію інспекторам.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: