» »

Які документи потрібні при постановці авто на облікКожен автомобіль повинен бути поставлений на облік в ДАІ за місцем реєстрації власника транспортного засобу. Цю процедуру проводять реєстраційні підрозділи Державтоінспекції. У їх функції, в тому числі входить: зміна облікових даних, зняття з реєстраційного обліку, видача транзитних знаків, довідок та дублікатів втрачених документів.
Які документи потрібні при постановці авто на облік
Вам знадобиться
  • - паспорт власника автомобіля;
  • - заяву про взяття на автомобіля на облік в ДАІ;
  • - договір купівлі-продажу;
  • - страховий поліс ОСАГО строком від півроку до року (обов'язково);
  • - паспорт транспортного засобу (ПТС);
  • - свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, якщо воно не знято з обліку (СТС);
  • - транзитні номерні знаки (при їх наявності).

Заповніть заяву про взяття вашого автомобіля на облік в ГИБДД. Його можна заповнити по готовому зразку або роздрукувати на комп'ютері. Не забудьте поставити під заявою свій підпис та вказати дату. До заяви додайте свій загальногромадянський паспорт, в якому вказано місце вашої постійної реєстрації.

У пакет документів, необхідних для постановки авто на облік, входить паспорт транспортного засобу (ПТС). У тому випадку, коли ви придбали новий автомобіль, перевірте, щоб в ПТС стояла печатка продавця і були заповнені всі дані про власника транспортного засобу. У ньому мають бути зазначені ваше ім'я, по батькові та прізвище, адреса реєстрації і вказана дата продажу автомобіля.

У тому випадку, коли ви придбали старий автомобіль і раніше він вже перебував на обліку в ГИБДД, перевірте, щоб у відповідних графах ПТС стояли печатки, що підтверджують постановку і зняття автомобіля з реєстраційного обліку. Якщо при покупці вам були видані номерні транзитні знаки, їх необхідно здати.

Довідку-рахунок зараз прикладати не потрібно, тому буде достатньо договору купівлі-продажу, який є документом, що підтверджує ваше право власності на дану автомашину. Перевірте, щоб всі дані в договорі збігалися з тими, що вказані в ПТС. При купівлі нового автомобіля отримаєте у продавця копію вантажної митної декларації, справжність якого повинна бути завірена на митниці або продавцем. Переконайтеся, що в ній правильно вказані номери агрегатів.

Термін дії поліса ОСАГО, що прикладається до пакету документів, повинен бути 1 рік. Якщо поліс має менший термін дії, його можна використовувати тільки для перегонки автомобілів, він є тимчасовим документом і постановка на облік але такому полісу не проводиться.

Не забудьте сплатити державне мито за постановку автомобіля на облік і прикласти її до решти документів.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: