» »

Як оформити автомобіль у власністьКупівля автомобіля пов'язана з оформленням великої кількості документів і абсолютно не має значення, який він - ваш автомобіль: новий або старий. У будь-якому випадку ви як покупець будете змушені розібратися в деяких нюансах, які пов'язані з договором купівлі-продажу автомобіля.

Як оформити автомобіль у власність

Юридичний супровід покупки автомобіля

Бажаючому придбати машину для початку необхідно розібратися в правилах оформлення права власності на автомобіль. Грамотний юридичний супровід угоди - найважливіший момент при придбанні транспортного засобу. Якщо покупка машини відбувається в автосалоні, то багатьох труднощів можливо уникнути, так як оформленням супровідної документації займатимуться продавці-консультанти автосалону.

Як здійснити оформлення автомобіля у власність?

Існують два способи оформлення транспортного засобу у власність:

- договір купівлі-продажу укладається в присутності нотаріуса; - договір купівлі-продажу укладається між продавцем і покупцем самостійно.

У першому випадку дві сторони оформляють договір купівлі-продажу в присутності третьої особи, а саме нотаріуса. Після укладання угоди перша сторона вступає в права власності на автомобіль, від покупця потрібно тільки переоформити автомобіль на себе в ГИБДД.

Варто відзначити, що вартість послуг нотаріуса не фіксована. Вона залежить від індивідуальних особливостей фахівця і місця оформлення договору купівлі авто. Середня ціна на послуги нотаріуса становить 1000 рублів.

Операцію між продавцем і покупцем може оформити третя особа, яка має спеціальний дозвіл. Фірма-посередник підготує договір купівлі-продажу машини в трьох примірниках. Два оригіналу віддаються покупцеві і продавцеві, а третій примірник залишається в ГИБДД.

Також слід зазначити, що несвоєчасна реєстрація автомобіля загрожує власникові великими штрафами. Протягом десяти днів після оформлення договору купівлі-продажу автомобіль потрібно поставити на облік в органах реєстрації.

Документація, необхідна для реєстрації машини в ГИБДД

Співробітники ГИБДД при постановці машини на облік зажадають від вас такі документи:

- договір купівлі-продажу або інший документ, що підтверджує право власності на автомобіль; - заява на постановку машини на облік; - паспорт власника; - паспорт транспортного засобу; - квитанцію про оплату державного мита; - страховку ОСАЦВ.

При здійсненні постановки на облік не власником транспортного засобу, а довіреною особою, потрібно довіреність, в якій чітко описані права представника.

Номерні знаки можна залишити від старого власника, при бажанні можна отримати і нові. При отриманні нового реєстраційного номера старі знаки заберуть співробітники ГИБДД, і новому власнику доведеться сплатити додатково до всіх витрат держмито за нові номери (вона складає в районі 3000 рублів).

В ідеалі процедура оформлення автомобіля у власність займає годину-півтора. Всі особисті документи повинні бути у справному стані. Після оформлення необхідно ретельно перевірити всі документи на правильність заповнення даних.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: