» »

Як продати кредитний автомобільКупівля автомобіля в кредит - швидке і нескладне справу, особливо якщо мати справу з автосалоном і банком. Однак, якщо обставини склалися так, що далі виплачувати кредит можливості немає або виникла потреба змінити машину, кредитний автомобіль можна продати.
Як продати кредитний автомобіль

Є два основних способи продати кредитний автомобіль: звернутися в банк-кредитор або самостійно знайти покупця, згідного внести решту по кредиту суму. Незалежно від обраного способу, звернення в банк неминуче.

Спосіб продажу через банкДля продажу кредитного автомобіля власник спочатку повинен звернутися в банк. Після узгодження наміри про продаж з банком, можна продавати автомобіль: самому або за допомогою банку. І в тому, і в іншому випадку слід пам'ятати, що банк передасть ПТС власнику тільки після повного погашення задолженності.Перед продажем автомобіль слід оцінити у незалежних експертів або експертів банку, щоб продати його по найвигіднішого (максимально можливою) ціною. Кошти, виручені за транспортний засіб спрямовуються на виплату заборгованості по кредиту. Залишок перекладається на рахунок клієнта. Комісії за ці процедури найчастіше не беруться.
Так як банк не самостійно реалізує машину, а покладає цю функцію на автосалон, від власника потрібне генеральне доручення на представника салону.
Власник має право продавати кредитний автомобіль будь-якої марки і моделі, а також вибирати будь, зручний для себе, автосалон.Факт продажу машини не впливає на рішення банку про надання цьому клієнтові нового кредиту. Зрозуміло, якщо цей клієнт є добросовісним позичальником і не мав кредитних проблем.

Самостійна продажай випадку, якщо власником продаваного автомобіля прийнято рішення самому знайти покупця без допомоги банку, або покупець вже знайдений, власнику разом з покупцем слід звернутися в банк для дострокового погашення кредіта.Сразу після перерахування коштів на погашення кредитної заборгованості, банк видає ПТС. Юридично автомобіль переходить із застави у власність. І надалі продаж цього автомобіля здійснюється звичайним чином. При зверненні в ГИБДД для зняття машини з обліку, крім кримінальної історії буде перевірена і кредитна: співробітники зроблять запит до банку про погашення задолженності.Чтоби швидше знайти покупця, можна звернутися до відділу trade-in будь-якого автосалону. У цьому випадку для продажу авто також буде потрібна згода банку та процедура реалізації нагадуватиме описану в п.2. Власник приїжджає в автосалон на автомобілі для проходження попередньої діагностики та оцінки залишкової вартості. Потім відправляється лист в банк із зазначенням орієнтовного цінової пропозиції на автомобіль. За згодою банку, автомобіль направляється на комплексну діагностику та остаточну оцінку для виставлення кінцевої ціни. Машина виставляється на продаж в салоне.Еслі кінцева ціна салону рівна або вища, ніж сума заборгованості банку, автосалон погашає заборгованість, а банк передає ПТС власнику. Автомобіль знімається з обліку в ГИБДД. Банк укладає в власником і автосалоном тристоронній договор.Вся процедура проводиться на протязі трьох робочих днів.

Якщо банк не піде назустріч і не дасть згоди на продаж кредитного авто, можливі такі способи: 1. Взяти споживчий кредит на суму заборгованості по автокредиту, виплатити автокредит, отримати на руки ПТС і надалі продавати автомобіль як чистий (не кредитні) .2. Продати автомобіль за дорученням добре знайомому покупцеві. У цьому випадку покупець частину грошей віддає власнику, а залишилася частиною розплачується по кредиту. Після закінчення терміну кредиту автомобіль переоформлюється на покупця. До речі, за згодою банку можна відразу ж переоформити кредит на покупця. Це буде менш ризикованим варіантом як для продавця, так і для покупця. І для банку вигідніше змінити господаря кредитного автомобіля, ніж отримати проблеми по існуючому кредиту.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: