» »

Як правильно оформити машинуПридбання автомобіля, безсумнівно, є радістю для купує. Однак, щоб надалі не виникало проблем з ГИБДД, і покупка продовжувала вас радувати, необхідно правильно оформити документи на нову машину.

Як правильно оформити машину

При покупці автомобіля перевірте записи в паспорті транспортного засобу. У ньому мають бути прописані основні технічні характеристики машини, ідентифікатори, інформацію про власника і відомості про те, поставлений автомобіль на облік чи ні. Якщо в автосалоні вам не видали тимчасовий (транзитний) номерний знак, отже, протягом 5 днів ви повинні поставити машину на облік в ДАІ. Наявність же транзитного номера збільшує цей період до 20 днів.

Пройдіть технічний огляд (ТО). Для цього оплатіть в ГИБДД талон на проходження огляду (300 руб.) І їдьте до будь-якого акредитованого оператору ТО. Техогляд виконується за допомогою діагностичного обладнання та по закінченні при успішному результаті вам буде видана на руки діагностична карта.

Оформіть обов'язкову страховку (поліс ОСАЦВ). Зауважте, що для оформлення цього документа, вам знадобиться діюча діагностична карта. До вибору страхової компанії потрібно підходити уважно, незважаючи на те, що інтернет рясніє пропозиціями. Вибирайте тільки надійні фірми, інакше в разі, якщо компанія збанкрутує, ваша страховка знеціниться.

Підготуйте для оформлення машини необхідні документи. Основний документ, що підтверджує свершившуюся угоду - договір купівлі-продажу (перевірте договір у нотаріуса). До будь-якого договору повинні додаватися: акт прийому-передачі (говорить про те, що ви дійсно отримали автомобіль) і розписка-рахунок (підтверджує, що продавець отримав від вас гроші). Також в ГИБДД потрібно надати паспорт та квитанцію про оплату податків і купленого автомобіля.

Сплатіть всі необхідні державні мита, щоб оформити машину. Видача постійного номерного знака обійдеться вам в 1,5 тис. руб., А свідоцтво про реєстрацію транспорту в 300 руб.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: